Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztszülő kérdés, illetlens...

Keresztszülő kérdés, illetlenség? Részletek lent!

Figyelt kérdés
A férjem a keresztapja a sógorom fiának, vagyis az bátyja fiának. Ez a Keresztelő még jóval a megismerkedésünk előtt volt. Azt hallottam illik "vissza adni " a keresztszülőséget, tehát a mi gyerekünknek most a sógoromékat kéne keresztszülőknek válasszuk.. Én viszont egyáltalán nem szeretném, a sógornőmmel egyáltalán nem vagyok jóban.. Ilyen esetben nagy lesz a családi sértődés,veszekedés? Volt valaki hasonló helyzetben?
2012. máj. 31. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenről nem is hallottam még! A mi kislányunk keresztszülei, a legjobb barátnőm, és a párom legjobb barátja lesz! Mi nem is választottunk családból! Szerintem ez régebben lehetett szokás, illendőség kérdése, de a mai világban a keresztelő is igen ritka! Ha a férjednek elmondod, biztos megérti!
2012. máj. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos hasonló helyzetben vagyok, nem tudom falun éltek-e, de sajnos nálunk véresen komolyan veszik a keresztséget, és sértődés, összeveszés lett belőle, úgyhogy megértelek. Amúgy abszolút nem vallásosak, templomba sem járnak soha, tehát nem is értem. ?! Természetesen olyan embert kérj fel, akit szeretnél keresztszülőnek, ezt mondanám szívem szerint, de én belefáradtam a feketebárányságba, és abba, hogy fűnek-fának mondogatták micsoda iszonyú vétket vittem véghez. Szegényke! :-(
2012. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk kicsit más volt a helyzet: mindkettőnknek fiútestvére van és mivel lehet, hogy csak egy gyerekünk lesz, nem akartunk sértődést a nagyszülők részéről, így két keresztapja lett :) A lelkész nem tiltakozott, mikor rákérdeztünk, beírta mindkettőjüket.

Szerintem egyébként a ti közös döntésetek kell legyen, első körben a férjeddel beszéld meg.

2012. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, falunk szokás:) de nem feltétlen kell őket választani.

Ha egyébként is rosszban vagytok, ha felkéred lehet javítana a viszonyotokon, ha nem, akkor biztos sértődés.

Van más jelölt?

De azt is lehet, a keresztapának felkéred a sógorod, keresztanyának pedig felkérész valakit a te családodból!

Így szent a béke, és te is, és a férjed is választott, mind két oldalról van valaki ;)

2012. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olyan keresztszülőt válassz, aki a gyereknek jó, akik fog vele foglalkozni, nem fogja elfelejteni a szülinapját vagy csak úgy törődni fog vele.

Nálunk bátyámék választották unokatesómékat keresztszülőnek, mert anno ők is testvéreméket hívták keresztszülőnek, de le sem tojják a gyereket és nem adják vissza egyáltalán azt a szeretetet, amit bátyámék adtak az ő gyereküknek. Már bánják, hogy úgymond "muszájból" vagy hagyományból őket kérték fel.


Mi családból választottunk, de leginkább azért mert jóban vagyunk, és szeretjük őket (több testvér van, aki körül választottunk). Ha meg megsértődött valaki, hát így járt, én magasról teszek rá.

2012. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan keresztszülőt válassz, akit a gyermeked is elfogad. Még ha kicsi is a gyerek, látszik, hogy szereti-e ha a leendő keresztanyukája tartja, vigyorog-e rá, vagy állandóan sír...

Én például ismerek olyan szülőket akiknek 2 gyerekük van és mindkettőnek más a keresztanyja. Sőt az egyik gyerek katolikus, a másik református lett.Na ez mekkora szívás. Őhozzájuk a keresztszülők nem mennek, csak ők járnak a keresztszülőkhöz és szigorúan azt a gyereket viszik, amelyiknek a keresztszüleihez mennek. Mondván a másik gyerekhez semmi közük....

Persze a keresztszülők nem őket kérték vissza, egyik részről sem...

Erre varjatok gombot....

2012. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

No, én ennél még rosszabb helyzetbe kerültem: két éve kértek fel minket keresztszülőnek sógoromék. Nem értettük, miért pont mi? Messze is lakunk, semleges a kapcsolat (ha találkozunk 2havonta 10 percre általános, időjárás téma van), stb. Egy évre rá megszületett a babánk: MEG SEM FORDULT A FEJÜNKBEN hogy visszakérjük őket keresztszülőknek!!!

Én nem törődnék az illemmel. Inkább megkérnék tesót, barátot, akivel igazi,jó a kapcsolat!

2012. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!