Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam meg szép...

Hogyan mondjam meg szép finoman a szomszéd hölgynek, hogy figyeljen jobban a gyermekeire? Én túlzom el a dolgot, én vagyok túl aggódó?

Figyelt kérdés

Több gyermeke van, van egy három és fél éves kisfiú, aki óvi után egész estig az utcát járja egyedül és egész hétvégén, be megy az összes szomszédhoz, rohangál az autók között stb, hozzánk is be szokott csak úgy jönni, férjem megcsinálta úgy a kaput, hogy a kisfiú ne tudja kinyitni ,de ma már a gyermekeimet fektettem le délután aludni és mi is picit ledőltünk, mikor hallottam, hogy valamilyen gyermek nagyon nyög, kinéztem az ablakon megláttam a kisfiút bent az udvarunkba átmászott a kerítésen, pedig jó magas, és a kutyámnak pedig nem tetszett, gyorsan kiszaladtam és haza küldtem a kis

srácot. Én sem tudok minden percben arra a kisfiúra is figyelni, az enyémek mellett. De féltem mert annyi veszélyes dolgot művel, pár napja is két órát játszott nálunk a szülők még csak nem is keresték, hogy hol lehet. 1 év körüli öccse pedig a minap egyedül ment fel az utca tetejéig, míg egy másik szomszéd szólt az anyukának, hogy hol van a baba, persze akkor rögtön szaladt utána.



2013. máj. 4. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
jézus. szerintem az anyának hiába szólsz ha eddig nem törődött velük ezután se fog. ráadásul még lehet meg is sértődik rád. szerintem védőnőnek szólj mielőtt nagyobb baj lesz. ne adj isten elüti őket az autó vagy bármi történhet.
2013. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez már kiskorú veszélyeztetése, úgyhogy máshol - egy felsőbb szervnél - jelenteném.

Szerintem egy anya, aki így tesz a gyerekére, nem értené miről beszélsz...

Itt felesleges finomkodni, mert a gyerekek élete múlhat a dolgon tulajdonképpen.

2013. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
O.o védőnő!
2013. máj. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy a gyámhivatalhoz fordulsz, ha a kölykeit így neveli.


Az én gyerekem is 3 éves, ha belegondolok, hogy egyedül járkáljon. Gondolom nálatok kisebb faluról van szó, de még ott is veszélyes. Hihetetlen hogy milyen emberek vannak.

2013. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Városban lakunk, csak kiesőbb helyen átmenő forgalom, azaz rendes veszélyes út 10 méterre van tőlük, tehát nagyon közel, de nagyobb utca és nagyon forgalmas.
2013. máj. 4. 20:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom! Nem vagy túl aggódó, ez már tényleg kiskorú veszélyeztetése! Nem tudod, hogy ilyenkor hol van az anyjuk? Nincs nagymamája a gyerekeknek vagy apja? Vagy azok is ilyen nyomorékok? Már bocsánat, de erre nem találok más szót... mert hogy az ovis kimegy, az se gyenge, de hogy egy 1 éves??? Úr isten... gondolom micsoda család lehet, igazi szeretetteljes, törődő, gondoskodó szülők lehetnek...
2013. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen kell vázolni: odamész az anyukához és közlöd, hogy felétek ez így nem divat, és milyen dolog, hogy a gyereke más kertjébe bemászik? Nem véletlen van a kerítés, és szeretnétek ti is élni az életeteket, nem pedig azt lesni, hogy éppen mikor esik le a kaputokról a gyereke, hogy aztán nektek kelljen még magyarázkodni a hatóságoknak. Meg kell mondani, hogy ezen vagy változtat azonnal, vagy értesíted a gyermekvédelmet, és "letojod", hogy velük mi lesz, magyarázkodnia kell, vagy sem, meghurcolják, vagy sem, de ez így nem állapot.

Ezt meg kell értenie, legalábbis normális, ép eszű ember megértené és felfogná. Ha nem tesz semmit, te akkor is lépj, és beszélj a területileg illetékes gyámhatósággal. Ebből sajnos, komoly balesetek születhetnek, egy 3,5 évesnek (pláne egy 1 évesnek) mindenképpen felnőtt felügyeletére van szüksége.

2013. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj kedves kérdező, de azt nem értem hogy eddig miért nem szóltatok valakinek??? egyértelmű hogy nem túlzól!
2013. máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
gyerekvédelmisek, védőnő stbstbstb
2013. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Védőnő. HOLNAP!
2013. máj. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!