Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A felső szomszéd 1,5-2 éves...

A felső szomszéd 1,5-2 éves gyereke állandóan futkározik, ha a szép szó nem ér, mit lehet még tenni?

Figyelt kérdés

Ha itthon vannak reggel 7től este 10-11-ig kisebb megszakításokkal (aktívabb napjain nonstop) sarkon rohangál, apró léptekkel, síkítozik, vinnyog, mintha kalapáccsal vernék felettünk a betont.


12 órás váltásban dolgozom és a gyerek akor kezd regel tombolni, mikor hazaérek. Ha délután pihennék egy kicsit menetrendszerűen a parketta puffanására riadok fel.


3-4 szer felmentünk, szépen szóltunk, hogy mi is emberek vagyunk, jó lenne ha kicsit visszafognák a szaladozást, mert szeretnénk a saját otthonunkban nyugodtan (tőlük függetlenül) élni.


Az őstulok apja azt mondta, hogy szokjunk hozzá, ők már x éve itt laknak, és ez egy gyerek, nem tud vele mit csinálni, nem ültetheti le, és este 10ig amúgy is azt csinálnak amit akarnak.


Na most hogyan tovább?

Tudtommal a csendháborítást mint 10-ig tartó vmit eltörölték.

Ez a helyzet már igencsak túlmegy az apró zavarásgáláson.

Teljesen más a napirendünk, és a vizsgaidőszak, valamit a munka rovására megy, hogy tőlül függ, mikor kelek, mikor fekszek, mikor tanulhatok.

Már ott tartok, hogy gyomorgörcsöm van, ha hazafelé tartok. Ezt így nem lehet sokáig bírni.


2011. febr. 10. 15:48
1 2
 1/15 anonim válasza:
63%

Csendháborításért nyomjátok fel őket..:D

Ez engem is tud idegesíteni ha néha a szomszédok [5 emeletesbe lakunk ötödiken lakunk..] És amikor a szomszéd üvölt a gyerekkel, meg ezek.. -.-'

Csendháborítás ;)

és kész :)

Ha izél emiatt szard le, de ha a csend háborítás után is van akkor meg beszéljétek meg velük szerintem. o.O

2011. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Ti meg zajongjatok, mikor ők aludnának. Mondjuk megszívjátok, ha felébrednek a gyerekek, de 1-2 misét megér! Ha lejön, akkor meg Ti is szeretnétek élni az életeteket, és csukd rá az ajtót. Mondjuk jó hangosan kanalazzátok a kaját a lábasból a szobában, mikor alszanak délután a gyerekek, akkor álljatok neki porszívózni, fúrni-faragni. Aztán meg mikor náluk áll a bál, menjetek el sétálni :)
2011. febr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem véletlenül volt mindenhol padlószőnyeg gyárilag:(A sok paraszt felszedte és most nyünnyög hogy nem tud a gyerekkel mit csinálni(tényleg nem tud).Totális patthelyzet, ellene nem tudsz mit tenni, csak vársz, hogy oviba menjen 1,5 év múlva.

Ha feljelented és kijön a rendőr aki megállapítja, hogy gyerek van fölötted tuti nem neked igazat.

Én megtiltanám, hogy felszedjék a padlószőnyeget, rá lehet arra tenni a laminált padlót.

2011. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Ekkora gyereket nem lehet leültetni,sem megtiltani,hogy szaladgáljon,mozogjon. Majd,ha neked is lesz,akkor te is megtapasztalod. Használj füldugót,mást nem tehetsz. Vagy menj családiházba lakni.
2011. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos ilyen a panel. Én a terhességem alatt hallgattam a felettünk lakók gyerekét, hogy egész nap kopácsolt a parkettán. Én is összevesztem velük, mert legalább mondták volna, hogy pl. délelőtt egyik, délután a másik szobában játszanak, mert én hiába vándoroltam a szobák között, kis idő elteltével meg ott kopácsoltak. Pluszban, alattunk egy öregasszony este 8-10-től elkezd nyüzsögni a klumpájában, meg főz és nyáron ömlik be a kajaszag és a cigiszag a hálószobánkba. Hajnal 1-2-ig van ébren. De tagadja, hogy ő mászkálna kopogós valamiben. Szóval nekünk is meg van a magunk baja. De most gondolhatod, hogy én sem fogom vissza a kisgyerekünket, hagyom kedvére kopácsolni, dübörögni, csak amikor már nekem is égnek áll a hajam, akkor szólok rá.

Nagyon sajnállak és megértelek, bár én eddig ezzel kapcsolatban csak meg nem értő, kioktató válaszokat kaptam. Most költözni akarunk ezek miatt is és nagyobb lakásba is. Nem megy bölcsibe a gyerek? Én már ezt vártam a szomszédnál, így legalább már 8-kor lefektetik, nem úgy mint eddig, nálunk is fél10-10-ig zengett a plafon.

Talán a közösképviselőnek szólhatnál, de nálun nem foglalkozik ilyen dolgokkal, más baja nem érdekli.

Csak azt tudom javasolni, hogy Te is zajong, hátha veszik a lapot, kopogj fel a csövön. Csak alszik valamikor az a gyerek is. Vigyék játszótérre, játszóházba, hogy ott tombolja ki magát. Én most ha megyünk babakocsival sétálni, csak ott tudok igazán nyugott lenni, otthon már olyan stesszben vagyok, a saját otthonomban.

2011. febr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem is két éves lányom van, képtelenség leültetni, és hogy maradjon csendben. A kérdezőnek nyilván még nincs gyereke, mindazonáltal TELJESEN MEGÉRTEM, mert mi egy felnőtt szomszéddal voltunk így évekig. Éjjel is kaparászott, kopogott, a fene tudja mit csinált, de puffanásokra ébredtünk éjjel 2-3 körül is. Másnap meg ránkcsodálkozott, hogy ő nem csinált semmi különöset. :( Ilyen xarul vannak megépítve a házak.. ez egy tégla lakás volt amúgy.


Szóval itt nem nagyon van mit tenni... esetleg a plafonodra valami professzionális szigetelés + a felső szomszédnak, ahova lehet, szőnyeg, padlószőnyeg.. de jobb ha tudod, az én lányom sem a szőnyegen kopácsol soha, hanem a falon,parkettán, húzza a seprűt, elengedi, elejti a játékait, és mindez NORMÁLIS GYEREK VISELKEDÉS, tehát az őstulok apja nem fogja tudni leültetni a gyereket, megkötözni pedig szintén nem ildomos.

2011. febr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
0%
Az én kislányom is ugyanebben a korban van, és bár megértem a kérdezőt, de a mi szemszögünket is meg lehet érteni. Egy ilyen korú gyereket még nem foglal le hosszútávon semmi, imádnak szaladgálni, ugrálni, új dolgokat felfedezni. Még ha ez zajjal is jár. A nagyfiam már tudja, hogy mit szabad és mit nem, de a kicsinek még nem lehet elmagyarázni. Alattunk egy rendőr lakik, de még soha nem szólt, hogy zavarná a dolog. Bár az én gyerekem reggel fél 8 körül kel, és este legkésőbb 9-kor már alszik. De egész nap itthon vagyunk szinte, és olyankor jön-megy a lakásban kedve szerint. Nem kötözhetem meg...
2011. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Az nem válasz,hogy a gyerek az gyerek,és bármit tehet.Forduljatok szerintem jogi enberekhez!Mert máshogy nem lesz jobb,ha már szép szóval kértétek őket,és szartak a fejetekre,akkor kéréssel már nem értek el náluk semmit.A gyereknek sincs több joga futkosni(nem lófuttató!),mint más embernek aludni,pihenni.A gyerek meg olyan,amilyenné a szülő neveli!Miért az menjen el,aki nem zajong?Menjen el a gyerekes a családi házba!Vigyétek jogi útra,mert különben nem lesz 5 perc nyugtotok sem!Csendháborításért is megbüntetik őket,majd ha 3-adszorra fizettetnek velük,majd csöndesebben lesznek!
2011. febr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Írj privit,és adok tanácsot!
2011. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolón jókat rötyögtünk a férjemmel...
2011. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!