Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelemzavaros, hiperaktív...

Figyelemzavaros, hiperaktív gyermeket mely szakember hivatott nyomonkövetni, állapotát diagnosztizálni?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 7 éves lesz ,4 éves korában a nevelési tanácsadó pszichológusához jártunk ,egy alkalommal elküldött pszichiáterhez is bennünket ,aztán magánúton kezdtünk el járni gyógypedagógushoz,TSMT terapeutához .Mivel iskolába kellett volna mennie a kora miatt idén ismét megnézte a nevelési tanácsadóból egy hölgy aki továbbra is azt véleményezte ,hogy figyelemzavaros a fiam .Óvodai fejlesztést írt elő rendszeres jelleggel amiről úgy tudom egy alkalommal sem történt meg az eddig elmúlt 3 hónap alatt .


Sok helyen olvastam arról,hogy az ilyen gyerekeket gyermekpszichiáternek feltételnül gondozni szükséges ...illetve még arról,hogy iskola előtt a Tanulási képességeket vizsgáló bizottságnak sem árt megvizsgálni .


Szükséges lenne szerintetek nekem magamnak indítványozni a gyermekpszichiátriai és a Tanulási képességeket vizsgáló bizottság vizsgálatát ,vagy elegendő ami eddig történt ?


2013. máj. 5. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsadó-> alapozó terápia->neurológus és az ő véleményük alapján TKB
2013. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

kellene mennetek a tanulásiba mindenképpen.- ez szülő kérésére is történhet (felhívod a tan. kép. vizsgálót és kérsz egy időpontot. ne hagyd magad lerázni :) ) Szerintem a TSMT mellett megnézhetnétek az alapozó terápiát is 7 évesen már!

Ráadásul a pszichiáter sem árt,de szerintem inkább magán úton menj pszichiáterhez vagy magánpszichológushoz, többet érsz, mint a nevelési tanácsadóval.

még egy ötlet:

FIMOTA alapítvány.

[link]

Merre laktok egyébként?

2013. máj. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ja, és hát vmi sport is kellene
2013. máj. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!