Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minek tudható be, hogy 6 éves...

Minek tudható be, hogy 6 éves figyelemzavaros fiú már majdnem mindenhol képes megfelelően viselkedni, egyedül otthon anyunak hagyja meg a kontrollálatlan túlmozgást izgágaságot, sírósságot?

Figyelt kérdés
Oviban jó gyermek,már dícsérik és képes viselkedni ha orvoshoz megyünk,vagy várni kell valahol hivatalos helyen,nem szaladgál már.
2013. ápr. 20. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
10%

Mert az anya nem fegyelmezi meg, hanem elkényezteti.

Az oviban vannak szabályok, amit megért és be is tart.

2013. ápr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem úgy érzem ,hogy nem fegyelmezném meg,mást sem teszek mint folyamatosan fegyelmezem "Ne ugráj már,ülj le légyszives " stb ...
2013. ápr. 20. 17:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert mindenhol máshol tartania kell magát hiszen meg akar felelni másoknak és szeretné ha szeretnék, befogadnák. Nekik ez 2 szer annyira nehéz mint más gyereknek ( a kontroll, a düh vagy sírásrohamok kezelése elfojtása stb.)- és otthon kiengedhet végre.

Nálunk legalábbis így van.

És az óvónők is azt mondják hogy higgyem el így a jobb. Mert inkább a társadalom előtt viselkedjen és alakítson ki kapcsolatokat, működjön jól együtt másokkal (tanulás stb.) mint hogy otthon "jógyerek" kinti életben meg a "falu rossza" és nem lehet vele bírni.

Én örülök is neki, külső helyszínen az én 6 éves figyelemzavaros enyhe hiperaktív fiamra sincs már panasz itthon még mindig vannak extra rossz sírós napok és nagy meccseink. Egyébként meg arra is maximálisan tudom a megoldást csak sajnos kivitelezhetetlen néha. 3 gyerekem van, ő a legnagyobb és ha extra rossz napja van akkor ha vele és csak vele foglalkozok-foglalkoznék (ha apa itthon van meg is tudom ezt oldani) rendkívül sokat ölelgetem, veszem ölbe vonom be a tevékenységekbe-olvasok neki órákat akár- akkor megoldódik a probléma dehát ugye ha egyedül vagyok rájuk az élet se áll meg ezt nem tudom teljesíteni.

2013. ápr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 as vagyok lemaradt a másik "gyógymód" az főleg a hiperaktív napjain van mikor csak rohangál körbe a lakásba még este 9kor is- az pedig az hogy biciklizünk futunk vagy falat mászunk. Persze ha egyedül vagyok velük akkor ezt megint csak nem tudom megcsinálni vele.
2013. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!