Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Salgòtarjánban van olyan...

Salgòtarjánban van olyan szakember, aki foglalkozna 3 éves kislány dadogásával?

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Konkrét választ sajnos nem tudok, de logopédus vagyok, így mégiscsak írnék pár sor.

A kisgyerekek egy része átmegy olyan időszakon 2-4 éves koruk között, amikor elkezdenek "dadogni". Ezt a szakirodalom élettani dadognak nevezi és rendszerint hónap után el szokott múlni magától. Így nem is foglalkozik ilyen idős gyerekkel logopédus, ha egyszer csak megakadásokkal kezd beszélni.

A szülők és a környezet segíthet igazából a dologban, itt le van írva sok minden.

[link]

2013. febr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Ezekről tudtam én is, de még sem szeretném ennyiben hagyni.Már több hónapja dadog.Az óvodában is szóltak már.És van,hogy (nem teljesen), de nagyjából elmúlik neki,utána megint elkezdi, de nem tudom megfigyelni, hogy mitől lehet neki.Esetleg egy pszichológus lehet, hogy tudna segíteni,nem?!
2013. febr. 27. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!