Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is volt "versenyzős"...

Másnál is volt "versenyzős" korszak 3-4 évesen?

Figyelt kérdés
3,5 éves a fiam, és mostanában mindig, mindenből versenyt csinál. Ki ér oda hamarabb, ki megy be elsőnek az ajtón, ki öltözik fel elsőként, ki eszi/issza meg hamarabb (bár ezt nem engedem), az egész napunk egy nagy verseny. És persze ha nem ő nyer, akkor üvöltés és sértődés van, így szinte mindig hagyom hogy leelőzzön. Csak most elgondolkodtam, hogy nem jó ha mindig hagyom nyerni, mert akkor nem tanulja meg kezelni a vesztést. Testvérek között gondolom ez könnyebb, mert ott a gyerekek nem hagyják szándékosan nyerni a másikat, és még lelkifurdalásuk sincs utána. De én most direkt bőgessem? Nálatok hogy volt ez?
2013. máj. 6. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem jót tenne neki, ha valahova beíratnád sportolni pl úszni.
2013. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na igen, meg az oviban így nagy pofáraesés lesz, hogy nem ő fog mindig nyerni. Nem szabad mindig nyerni hagyni, leginkább ne versenyezzél vele, így nem tud nyerni, és veszíteni sem. De amúgy normális, nekünk a barátnőjével csinálják ezt, egész nap veszekednek.
2013. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont most van ez. Ha sűrűn van gyerektársaságban, hasonló korú gyerekek közt, akkor úgyis rájön hogy nem mindig ő nyerhet. Nálunk az utcába a gyerekek között állandó versengés megy, így sokszor nem az én lányom nyer, ilyenkor vérig sértődik, kivonja magát a játékból, de kis idő múlva visszajön. Előbb-utóbb úgyis megtanulja hogy nem nyerhet mindig, gondolom ez is a korral, érettséggel változik. Otthon persze mindig ő nyer, én sem szeretem ha emiatt szomorú. Sőt, én az evésben szoktam biztatni, mert nagyon rossz evő, nálunk ez mindig bejön.
2013. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem is küld el valahová sportolni az leköti az energiáját és versenyezhet is de lehetőleg olyanra küld amit élvez is
2013. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!