Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves a fiam. És most...

2,5 éves a fiam. És most kezdtünk el oviba járni. Nálatok meddig tartott az üvöltős korszak? Tudom nem mindegyik gyerek sir. MEnnyire viselt meg? Mikor kezdett el beszokni?

Figyelt kérdés
Annyira sajnálom szegényt. Próbálok nyugodt maradni de nehezen megy:( Olyan keservesen sirt ma reggel is, és kapaszkodott a szekrénybe hogy ő nem akar bemenni:(

2013. ápr. 12. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
2,5 évesen ovi? Bölcsibe nem tudod vinni? Messze nem érett az ovira ha ez van.
2013. ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Ez az én kérdésem volt :)

Még most is sír, mikor beadom őt a csoportba, de már csak kb. 10 másodpercig.

Kb. 1,5 hónap után nyugodtam meg, mikor láttam, hogy már feltalálja magát, és felvette az ottani ritmust.

Persze betegségekkel tűzdelt az a 1,5 hónap, mert 2 hetet bír takony + köhögés vagy fülgyulladás nélkül. Akkor kezdődik pár napig minden elölről :(


Még most sem mondható rá, hogy 100%-os a bölcsiben, de már nem látom rajta itthon a stresszt.

Én 1 hétig sírtam itthon is egyedül (ő meg ott). Szörnyű volt.


Ha túl lesz a nehezén - mesélj neki sokat az oviról (meseszerűen)! Ne legyen tabu téma!


Mikor kezdtetek?

2013. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam bolcsis volt 1 eves kora ota. Soha nem sirt. Sem 1 evesen, sem 2 evesen amikor arkerult mas csoportba. Ugy vette az akadalyokat, hogy orom volt nezni. Most 3 evesen elkezdte az ovit es februar ota minden reggel vagy szomoru vagy sir is. Pedig ugyan az a helyseg (csak az ovi az emelten van a bolcsi meg a foldszinten, de egy epulet, egy jatszoter...) ugyan azok a gyerekek akikkel 1 evesen kezdett (kiveve 2 kislanyt akik most kezdtek 3 evesen). A bolcsit vegig imadta a fiam. Nekem azt mondta, hogy nem szereti es kesz mert nincsen annyi autos jatek az oviba mint a bolcsibe. En arra gyanakszom, hogy itt sokkal tobbet kell rajzolni, festeni ami nem a fiam kedvence szinten vannak olyan "komolyabb" tevekenysegek amihez le kell ulni es amiket o nem szeret. Itthon vagy a bolcsibe legtobbszor szabad jatszas volt. Ugyhogy hiaba jart 2 evet bolcsibe most megis sir minden reggel mert az ovit mar nem szereti. En is csak remenykedem, hogy nem tart sokaig es megszokja. Nem egyszeru, kitartast nektek is. :(
2013. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Még valami eszembe jutott:


Nekem azt mondta a gondozónő, hogy ez a normális reakció náluk. Ha nem sírna, és jól érezné magát, akkor az nagyon elgondolkodtató lenne számukra!! Sokan hencegnek azzal, hogy az "ő gyerekük soha nem sírt + délután haza sem akar menni" blablabla - én ezzel nem dicsekednék...


Kérdeztem azt is a bölcsiben, hogy mennyi idő - átlagosan - amíg beszoknak. 1 hónapot mondtak.


Kegyetlenül hangzik, de betörnek, mint egy kiscsikó - csak idő kell hozzá


Kitartást!

2013. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Szóval...Mivel apa nincs bejelentve (pedig 10 éve dolgozik ugyanannál a cégnél) és nekem sincs munkahelyem még, plusz nem oda szól a lakcímünk már ahol a bölcsi van, igy azt mondták, hogy nem veszik fel, mivel akkora a túljelentkezés, hogy nem fér bele!

Itt falun, meg mivel nincs bölcsi csak ovi, igy akarják a szülőket segíteni hogy 2,5 évesen beveszik a kicsiket. De teljesen már foglalkozás van nekik, mint a nagyobbaknak. Nem kell semmit kötelezően csinálni. Mig a többi tornázik, festenek vagy mondókáznak ő addig autózhat,hamarabb mennek ki az udvarra is, úgyhogy próbálják könnyíteni a dolgát:)

Szerda óta szépen haladunk, hamarabb hadja abba a sírást, gyorsan megnyugszik. Gyerekekkel is barátságos, ők is vele, vannak kis barátai már akik vigyáznak rá, és kísérgetik:)) Nagyon aranyosak:)


Ugyhogy köszönöm a vigasztaló sorokat, remélem gyorsan túl leszünk a nehezén!

2013. ápr. 16. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!