Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is úgy érezte, hogy...

Más is úgy érezte, hogy amikor a gyermeke óvodába ment 3évesen, egy darab bezárult a szívében, és egy kicsit fáj? Hogy kell ezt kezelni? Tudom, hogy ott jó neki, de mégiscsak 30gyerekkel van együtt, elvesznek a napi rituálék. Stb.

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
A nagy fiam most nagycsoportos. Amikor kezdtünk akkor én pár napig otthon sírtam, nehéz volt. Ő nagyon hamar megszokta, szeret járni. A kicsivel majd most kezdjük a kiscsoportot. Nem tudom vele is ilyen nehéz lesz e (nekem) :D De amúgy elmúlik hamar.
2013. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igaz még csak 2,5 éves a fiam és idén még nem is fog oviba menni,de már előre félek a jövő szeptembertől...nem tudom elképzelni, hogy otthagyom és eljövök és rábízom gyakorlatilag 2 idegenre...nagyon kis talpraesett srác már most,nem hinném hogy gond lesz majd,de látom, hogy nekem nehéz lesz!
2013. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én csak attól tartottam, hogy jó közösségbe kerül-e. Bármilyen elcsépelt közhely is, de annyira igaz, hogy gyereknek gyerek a társasága. Az én kislányom olyan jól érzi magát az oviban, annyira szereti, pedig iszonyat anyás volt, titkon nagyon féltem, hogy fogja viselni, ha én dolgozom és a nap nagy részét már nem velem tölti. Biztos ugyanilyen érzés lesz majd, amikor már iskolába megy, vagy amikor először alszik egy barátjánál :)
2013. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb 1 napig, aztán minden héten itthon volt betegen most örülök ha 1 2hetet bír...
2013. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem úgy, sőt. Biztos sokan azt gondoljátok, hogy rossz anya vagyok, de én egy kicsit örülök is. Több időm maradt magamra. Falun lakom, ismerem az óvónőket, tudom, hogy jó kezekben vannak a gyermekeim. És iszonyú sokat fejlődtek mind a ketten, amióta ovisok. Itthon ezt nem tudtam volna elérni náluk. Kell a gyerektársaság, a közös programok.
2013. máj. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ezt érzem, pedig már 2. éve bölcsis! Bölcsikezdésnél nem éreztem, mert valahogy fel voltam készülve rá, nagyon jó is a csoport, mindenki ment tovább egy évet (évvesztesek) Most, hogy voltunk az ovikban beíratkozni, kezdem tapasztalni, hogy miért mondják sokan azt, hogy addig örülj, míg bölcsis... Belegondolok, hogy 25 gyerekre 2 felnőtt, főleg, ha vegyes csoportba kerül, majdnemhogy iskolásoknak való menzakaját esznek, már csak nagyobbak, durvulnak, klikkesednek, jönnek majd a nem szeretem napok.... Azt hiszem szükségem lesz egy 100-as zsepire aug. 30-án, a bölcsis évzárón....
2013. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem 200zsepi sem lesz elég. Mondjuk ő itthon volt velem és a kistesójával, így még nehezebb elengedni...
2013. máj. 9. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!