Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Extra hisztis gyereket hogy...

Extra hisztis gyereket hogy tudtok fegyelmezni?

Figyelt kérdés
21 hónapos lányom elképesztően hisztis,üvölt,földhöz vágja magát.sokszor látszólag minden ok nélkül,vagy ha nem az van amit ő akar.Van hogy már délre kikészít mert állandóan ezt csinálja.Próbáltunk vele szépen beszélni,vagy rászólni de nem segített.Mi a megoldás????
2013. máj. 8. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Elverni a fenekét!
2013. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

olyan helyen hagyni, ahol biztosan nem tehet kárt magában

ha hiszti alatt foglalkozol vele, akkor közönsége van, figyelsz rá, erősíted abban ,hogy jó, amit csinál, hiszen pont azt akarja elérni, hogy felhívja magára a figyelmet

ha nem foglalkozol vele (de tudod, hogy biztonságban van), akkor egy idő után abba fogja hagyni és egyre kevesebbet fog hisztizni, mert rájön, hogy ezzel ne méri el a célját

nálunk amerikai konyhás lakás van, ilyenkor mindig kimentem a konyhába pakolni, főzni, bármit csinálni, a szemem sarkából láttam, hogy mit csinál az épen hisztiző gyerekem (no meg közben a másik), de nem kapott pozitív visszacsatolást, nem foglalkoztam vele, amíg be nem fejezte a hisztit

gyorsan le is szoktak róla

2013. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Csapj rá egyet, majd abbahagyja!
2013. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen helyzetben nem vennék a gyerekről tudomást.
2013. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Az én 2 éves láyom is nagyon hisztis,nagyszájú kislány.Aki pluszba csúnyán is beszél.Hiába mondom el neki ezerszer hogy nem szabad mert...

Akkor is csinálja.Én ilyenkor rá szoktam verni a fenekére vagy a kezére.Utána sír még 1 kicsit,abba hagyja és odajön bocsánatot kérni hogy rosszul viselkedett.Nekem ez jött be.

2013. máj. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hisztire nem figyelek igy hamar abba hagya .
2013. máj. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk nem működik ilyenkor más, csak ha megmosom az arcát hideg vízzel. Persze nem azonnal, hanem akkor, amikor már nem tudja abbahagyni, meg öklendezik. Akkor megmosom, és láss csodát, abba is hagyja. És utána mondja, hogy megnyugodtam anya. Nála ez vált be. Ütni nem fogom, az meg, hogy nem veszek róla tudomást, az olaj a tűzre. Azon még jobban kiakad.
2013. máj. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%

A kislányommal nagyon szeretjük egymást (2 éves), de csak úgy tudtam leszoktatni a hisztiről, h igenis kizökkentettem a visításából egy taslival.Én Vízöntő vagyok, apám szerint nem volt velem semmi baj kiskoromban, de én úgy emlékszem, inkább elvonultam sírni magamban, ha valami kellett v bántott. Ehhez képest a pindurom Kos, és ahogy olvastam, igenis meg kell mutatni neki a határokat és a korlátokat, ez igényli az ő habitusuk is. Most az van, hogy a hiszti csak a mamáéknál van, ahol valaki végül mégiscsak enged neki, itthon pedig mosolygunk egymásra, értelmesen, kedvesen el tudom neki mondani, mit nem kellene megtenni. Én is lazább vagyok, belátom, h inkább csak rosszallóan nézek és persze szólok neki, ha letépkedi itthon a kertben a virágokat, mondván, ez az év virágtépkedős lesz. Dobálná magát pelenkázás közben, nem hagyná, de most már a kedvességgel el tudom terelni a figyelmét. Meg tudom beszélni vele (nagyon értelmes, egész mondatokban beszél), h csípni fogja a fenekét, ha fennmarad a koszos pelus. Ekkor kézenfog és megyünk cserélni.

Mindenképpen meg kell mutatni, mi az ,amit még lehet, és mit nem tűr már el az anyu.

2013. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
5-ös vagyok.Mi is próbáltuk már hogy nem figyelünk rá,de az teljes csődöt mondott.Aztán kipróbáltuk a bünti széket,az sem volt az igazi.Nem szeretek ráütni a gyerekemre,de viszont muszáj valamivel nevelni mert már nagyon súrolja a határokat amit ő művel.Nem akarom azt hogyha nagyobb lesz akkor azt ordítsa rám,amit szokott csúnyákat mondani.Valamivel vissza kell fogni.Mert ha nagy lesz a fejedre fog nőni.
2013. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahány gyerek, annyi megoldás. Én nem ütnék rá. Attól nem nyugszik meg, persze függ attól is, miért hisztizik. Nálunk az elterelés jött be, míg kisebb volt (2 év alatt), eltereltem a figyelmét valamivel. De ez egy ilyen időszak, sajnos túl kell élni. Nálunk a 14-24 hó közti idő szörnyű volt. Utána sokkal jobb lett, most inkább rosszalkodik (2,5 éves fiú). A lányom inkább hisztizett. Most úgy csinálom, hogy próbálok higgadt maradni, és elmondom, amit kérek, egyszer, kétszer, háromszor. Ha nem csinálja, akkor beteszem 2 perce egy bizonyos helyre (bünti). Kicsit sír, majd ha letelt az idő, mielőtt kiveszem, bocsánatot kér, vagy megígéri, hogy nem csinálja többet. Pl: ha rám üt, vagy a tesójára, vagy szándékosan belerúg a játékába, hozzánk dobja, ilyesmi. Utána lecsillapodik, megnyugszik. Ha hisztiznek, meg sem hallják, amit kérünk tőlük, nem lehet velük beszélni. Mióta beszél, sokkal könnyebb, mert elmondja amit szeretne, nincs annyi hiszti.
2013. máj. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!