Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Állandó rémálmokra...

SOS! Állandó rémálmokra valami gyors tanács? 2 és fél éves lányom lassan 2 hete állandó rémálmokkal küzd. Szinte minden éjjel felébred legalább 2-3 alkalommal, sírva, rémült arccal. Sokszor csak akkor nyugszik meg, ha köztünk alhat

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezdődik a pavor nocturnus-os időszakotok ,pár évig még el fog tartani mire kinövi ,rémisztő dolog,de teljesen ártalmatlan,nem kell hozzá lelki problémának lennie ,hogy előjöjjön ,az idegrendszer érésével tűnik el kb 5-6 éves korra .
2013. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De ezek szerint ehhez szokjunk hozzá? Minden áldott nap? Már ott tartunk, hogy egyikünk sem tudja magát kipihenni, főleg párom, ,mivel ő 18 órázik, és hajnalban kel :(
2013. máj. 9. 11:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Különbséget kell tenni, hogy "rémálom" vagy "pavor nocturnus". Üsd be a pavort a google-ba és vannak nagyon jó lerások rá, hogy magatokra ismersz-e. Talán egy összefoglaló:

[link]


Tudomásom szerint a rémálom az éjszaka második felében jelentkezik inkább, hamarabb megnyugszik belőle a gyerek, valamint reggel emlékszik rá. A pavornál nem.

Egy tanács, bármelyik is az: nagyon fontos, hogy késő délután és este már ne pörögjön fel a gyerek, az ő korában mi este hatkor már kikapcsoltuk a tv-t is, sem rádió, csak nyugodt játék, mese, ének, hogy legyen levezetése a napnak. És méág egy, mindig időben kerüljön ágyba!!! Így talán csökkenthető a rohamok száma. Nektek pedig kitartást!

2013. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3/3 vagyok, a Heim Pálban és a Madarászban van alváslabor, ha gondoljátok, de bármelyik is az, gyógyítani hipp hopp nem lehet, csak kinövi. Ellenben sok jó tanácsot adnak. Nem elkeseríteni akarlak. Ha bármiben tudok segíteni, nyugodtan írj privit, három éve pavorozunk.
2013. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi kb 3 éves korától 5,5 éves koráig voltunk ebben az állapotban ,már nem mertünk elaludni ,mert kb éjfél felé elkezdte a rémült sikoltozást,kinyitott szemekkel zavartan nézett a semmibe ,sokszor a kezeivel hadakozott ,megnyugtathatatlan volt,reggel nem emlékezett rá.Gyakran egy éjszaka többször is csinálta.
2013. máj. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :( Sajnos, amit tudok, hogy későn fekszik, és a tv, számítógép. Mivel csak egy szobánk van, ha elaludt, mi is szeretnénk kicsit filmezni. Ráadásul ő megvárja Apát,aki este 11 után ér haza... Ha alszik délután, akkor 11 után talán sikerül elaludnia, ha nem, akkor " már" 10 órakor elalszik. Az első " rémület" elalvás után kb. 2 órával van. Aztán van egy általában 6 óra körül, több nem mindig van. Ez a két időpont viszont nagyrészt fix. Azt tudom, hogy nem jó, ha ilyen sokáig fent van, de hiába teszem le előbb, semmi értelme, többször próbáltam :( Ja, még egy apróság. Ha ilyen van, ( ma pl.) mondta, hogy a horgászhaltól ijedt meg, vagy az állatoktól. Azt is mondta már egy ilyen alkalommal, hogy megette...( nem tudom, mi mit ehetett meg). Ha átölelem, általában megnyugszik, sokszor elég, ha megsimogatom, és mondom neki, hogy itt vagyunk és vigyázunk rá. Megnyugszik, elalszik, de pár perc múlva megint sír... Azt tudom, hogy volt egy mese, ahol a fókák orvososat játszottak, és az egyik betekerte a másik fejét gézzel. Azóta az lett a múmia.. :(
2013. máj. 9. 18:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, a pavor nem fiúknál jön elő? Mintha azt hallottam volna..
2013. máj. 9. 18:38
 8/8 A kérdező kommentje:
Haladunk, ma már csak 2x beszélt álmában, nem volt gond. Remélem, megszűnik, és csak rosszakat álmodott..
2013. máj. 11. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!