Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek van a gyermekre közgyóg...

Akinek van a gyermekre közgyógy! Az állandó gyógyszereken kívül mást is tud rá venni a patikában? Vagy csak az állandó gyógyszerekre terjed ki a keret?

Figyelt kérdés
2013. febr. 14. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt tudsz venni amit a gyereknek felír az orvos. Persze ha nem fogy el a keret.
2013. febr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy csak receptre felírt gyógyszert válthatok ki, csak azt nem tudom, hogy az állandó gyógyszerek árán felül is van-e rajta keret.

Még nem adtam be az igényt, most készülök papírokat kérni hozzá.

2013. febr. 14. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Annyi a keret amennyit megítélnek.

Pl megítélnek havi 3000Ft-ot akkor az elhasználhatód, vagy az adót hónapban de legkésőbb az adót évben vagy elveszik.

2013. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Remélem csak példaként írtad a 3000 Ft-ot, mert az még az állandóakat sem fedezi, nemhogy a többit, amit felír az orvos.

Mi alapján állapítják meg a keretet?

2013. febr. 14. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez minden kérdésedre válaszol.

[link]

2013. febr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. febr. 14. 21:40
 7/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam havi 7000 Ft-ot kap, ezt 3 havonta egy összegben teszik a közgyógy számlára. Így 3 hónapra 21 ezer forintot tudok beosztani neki. Ebből kapja a tápszerét (Humana Baby Fit Plus, 630 Ft/doboz)is. Ebből veszek pl. Vigantol olajat, popsikrémet, fürdetőkrémet, Ben-U-Ront (lázcsillapító), a Maltofert, Folsavat (vérszegénységre), antibiotikumot, Calcimusc-ra, bizonyos orr- és szemcseppekre, ilyesmire szintén felhasználom. A blokkon, amit a gyógyszerész ad szerepel, hogy mennyi összeg maradt, és mikor van a következő feltöltés ideje.

Remélem, tudtam segíteni!

2013. febr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Igen, sokat segítettél, most már legalább képben vagyok mi hogyan működik.

Kislányom tartós beteg, 3 állandó gyógyszere van, abban bízom, legalább ezekre elég lesz a keret.

2013. febr. 15. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!