Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem elég sosem elég korán...

Nem elég sosem elég korán kezdeni a gyermeknevelést az apának?

Figyelt kérdés

Milyen érzés lehet annak aki komolyan ,önállóan, egyedül eddig nem volt képes nevelni a gyermekét mert mindig át tudta passzolni másnak ha nem volt elég türelme hozzá?

Azonban hogyan tudná ez az ember kezelni egy hiperaktív, eleven , borzasztó akaratos,kicsit hisztis gyermeket aki csak az anyjára hallgatott eddig mert ő nevelte.

Az apa eddig elvolt nélküle, most azonban hirtelen szüksége van rá és ő akarja nevelni, de vajon meddig bírná?

Vagy csak azt hiszi milyen egyszerű gyermeket nevelni, azért mert már tud beszélni, de hogy pótolja az anyja hiányát az anyuka nem lesz ott minden percben hogy el simítsa a hisztiket, mert nem mindig az van amit a gyermek akar.

Ráadásul semmi tapasztalata nincsen az apának azt sem tudja hogyan volt nevelve az elmúlt hónapokban.

Nem is látta az apját hónapok óta , mi van ha hirtelen nem fogja látni napokig az anyját?

Mert ha az apa annyira akarja kezelni a dolgot akkor egyedül is tudnia kell.



2013. máj. 11. 07:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Mi a kérdés?
2013. máj. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Ha az anya nem rontotta volna el a gyereket, akkor nem lenne hisztis. Ha hagyta volna néha egyedül is, akkor nem ragaszkodna az anya állandó jelenlétéhez.

Akkor az apának sem lenne nehéz a gyereknevelés.

Bár, ha ő nem engedi a hisztit, akkor pár hét után nem lesz gondja a gyerek nevelésével.

2013. máj. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat apuka remelem jo sok gyereknevelesrol szolo konyvet elolvasott! Nem, nem ok, hogy anyuka a lathataron sem lesz napokig. Kell az atmenet. Azert mert kisgyerek valaki es hisztis az meg nem jelenti azt, hogy rangathato is es erzelmileg lelakhato a szulei altal.

apukanak ajanlatos lett volna eddig is reszt venni a kisember eleteben akarmennyire is akaratos vagy kezelhetetlen. Lehet nem is hiperaktiv csak nagy a mozgasigenye. Szoval: Csak fokozatosan, Gyermeknek pedig meg kell tanulni, dolgok nem mindig vannak ugy ahogy a kisfejeben megszuletett valamint azt is, hogy mindenki mas apa es anya is kulonbozo keppen oldja meg a dolgokat.

2013. máj. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Hahaha kedves 2. hozzaszolo "nem engedi a hisztit"...vannak gyerekek akik nem kernek erre engedelyt! egyszeruen csak erzik, hogy jon es kitor mint a Vezuv es koruknal fogva nem kepesek uralkodni az erzelmeiken.
2013. máj. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a gyerkőc?

Mondjuk mindegy, de ha megoldható, akkor anyuka ne tűnjön el minden átmenet nélkül...mondják el a kisgyereknek, pontosan, hogy mi fog történni, hogy anyának el kell menni, de visszajön(remélem), és ezt sokszor elmondani neki, hogy addig apával leszel...legyen átmenet, mert különben maga lesz a pokol az első pár nap, hét mind az apának, mind a gyereknek...

Az apának állati nagy türelem kell, hogy ezt kezelni tudja, arra hívnám fel a figyelmét, hogy ne veszítse el a fejét, és amikor a gyerek örjöng, vagy csak sír vigasztalanul, akkor jusson eszébe, hogy Ő itt az én gyerekem, szeretem, és nem azért ordít, hogy engem szivasson, hanem mert nincs más eszköze rá, hogy a feszültségét levezesse, ráadásul hiányzik az anyukája is, aki eddig mindig ott volt...tehát főleg szeretettel közelítse meg a gyereket, még akkor is, ha valami oltári nagy baromságot csinál...

Azt kell éreznie, hogy még ha akármit is csinál, apa szereti őt, és akkor elcsitulnak a dolgok pár hét alatt, de azért legyenek meg a határok. Amire egyszer nemet mond, az úgy legyen, ha sír, és hagyja, akkor vegye ölbe, ringassa, magyarázza el neki, hogy miért nem szabad ezt vagy azt..ebből lesz napi 100 alkalom, tehát nagy nagy türelem kell...

Ha óriási hisztit csap, és nem engedi, hogy felvegye, akkor meg csak maradjon ott, és ne reagáljon semmit, próbáljon a saját érzéseit csitítani, és ne haragudni a gyerekre...max. fél óra alatt kiüvölti magát, és utána úgyis apa ölébe bújik...

ők még nem tudják a dühüket kezelni azért ordítanak, hisztiznek...ha az apa is elveszti a fejét egy ilyen hiszti közben, akkor a gyerek ezt tanulja meg. Hogy van egy stresszhelyzet, akkor hisztizni kell, hisz apa is ezt csinálja...

Anyuka írjon a gyerekhez "kezelési útmutatót", hogy mit szokot alkalmazni, ha a gyerek ezt agy azt csinálja, melyik a kedvenc játéka, hogy szokta lefektetni, mindent amit fontosnak tart...


Amúgy most nem értem...Te vagy az anya, vagy az apa?? vagy mi? Most akkor lehet nem is ez volt a kérdés??

2013. máj. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Valamelyikőtök írta hogy ha az anya nem rontotta volna el a nevelést akkor a gyermek nem lenne hisztis.

Az apa 3 évig együtt élt velünk, mégsem kapott tőle elég figyelmet, és ha azt nézzük azért anyás mert nem tudtam soha senkire rá bízni a gyermeket és én vittem még a boltba, postára sőt még a fogorvoshoz is az én ügyem miatt.

Szerintem ebben én nem vagyok hibás mert ahogy bírtam úgy neveltem nagy részben egyedül, persze amikor otthon volt az apa, amit én nem engedtem neki azt az apja igen.

Az utobbi időben már rá bíztam az apjára a gyermeket és amikor anyósom ezt megláta hogy én elmerek menni a boltba gyermek nélkül, és az apa vigyáz a gyerekre ő úgy nézett rám mint egy véres rongyra, mert miért bízom másra a gyermeket nekem az a dolgom hogy a nap 24 órájában vele legyek.

Most persze ő és az anyós akarják nevelni a gyermekem.

Volt anyósom alig válalta el a gyermeket, csak akkor ha orvosi dolgom volt és nem tartott sokáig.

2013. máj. 11. 07:51
 7/17 A kérdező kommentje:

Én az anyuka vagyok, és az apukánál lesz a gyermek de nem csak 3 napra kéri hanem konkrétan ő akarja nevelni ami nekem nem tetszik, mert hol volt ő amikor én neveltem, sehol.

Az apa úgy képzeli hogy átadom neki a gyermeket és nem leszek jelen gyakran az életükbe , ezért lesz gyermekelhelyezési per mert nem tudunk megállapodni kinél legyen a gyermek.

Mindig mikor telefonálni fogok, vagy meglátogatni a gyermek hisztizni fog utánam.

Az apa nem tudja mire vállalkozott, tulajdonképpen nem is ismeri a gyermeket csak azt képzeli majd minden jól megy.

2013. máj. 11. 08:00
 8/17 anonim ***** válasza:

jaja, atyavilág, már értem...sajnálom...:((


Akkor itt nem egy átmeneti állapotról van szó, és az apa nem is lesz képes szeretettel nevelni, mert benne nincs is szeretet a gyerek iránt, ahogy leírod...de sztem alapból az anyának ítélik a gyereket, hacsak nincs valami oltári nagy gáz vele...

tehát ha el tudod tartani, és relative normális körülmények közt van, akkor nem kell félned..kitartást!

2013. máj. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem érthetö, hogy mit akarsz.


1. A gyerek apjával együttéltetek?


2. Ha már nem - mert az egyik válasod alapján úgy érzem, szétváltatok -, akkor kinek lett a ygerek itéltve?


3. Olyan nincs ugyanis, hogy X évig az anya neveli, és utána egyszerüen az apa "akarja nevelni" minden ok nélkül.


4. Az sem világos, hogy TE odaadnád a ygereket neki szivesen?


5. A legértelmesebb lenne hivatalosan tisztázni a gyerek jogi helyzetét (elhelyezés), nem ide-oda rángatni.


6. Az anyós nem világos, hogy hogy jön a képbe, az apa nála él?


7. A kérdésre: egy apa/egyedülálló férfi is képes egy gyereket nevelni, de nem úgy, hogy "na majd én", hanem ennél joval többre van szükség.

2013. máj. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem szívesen adom át a gyermekemet az apának nevelni ,mert túl könnyű dolga lenne és szívem szerint ahogyan követeli és fenyegetőzik ,azért cserébe nem mondanék neki semmit hogy hogyan volt nevelve, jöjjön rá maga és ha vissza adja nekem mert nem bír vele annak én lennék a legboldogabb.
2013. máj. 11. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!