Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Folyamatos nyafogással mit...

Folyamatos nyafogással mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A lányom 2 éves múlt, igazi kis nebántsvirág.

Nem nézhet rá senki, nem nézhetik meg a játékait, nem szólhat hozzá akárki. Mindenért nyafog. Ha segítek, azért, ha nem, azért.

Pl. szólok, hogy nyitom a fürdővizet. Nem, ne nyissam, nem akar fürdeni. Megnyitom, 5 másodperc múlva ott nyafog, hogy most azonnal akar bele ülni a kádba. Pedig még víz sincs benne.

De tényleg mindenért nyafog. Tipikus nyuszika és a sapka esete (ha van rajta az a baj, ha nincs, az a baj).

Én is elég nyafka gyerek voltam, gondolom örökölte a természetemet. De mit lehet vele kezdeni? A nap végére általában az idegeim cafatokban vannak a folyamatos nyafogástól.


2013. ápr. 13. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

:) Elmúlik, ne aggódj. Enyém 2.5 éves és már nem nyafog :D Szóval csak pár hónap.

Én azt csináltam, hogy amikor jó kedvem volt, akkor visszanyafogtam. Na persze akkor rámszólt, hogy ne nyafogjak. Így megbeszéltük, hogy egyikünk se fog nyafizni :) Aztán azt is csináltam, hogy nagyon-nagyon következetes voltam. Ha nem akart pl lejönni velem sétálni, akkor oké, kimentem a lakás elé, és benthagytam a lakásba. PErsze hallottam az ajtón kívülről hogy már szalad, és : Anyu, öltözök! :) Mindig azt csináltam amit megbeszéltünk, attól függetlenül, hogy közben 5ször meggondolta magát :) Aztán gondolom rájött, hogy semmi értelme és leszokott a nyafiról.

2013. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tipikus 2 éves. A tiéd nyafog, a másiké földön fetrengős dührohamokat kap, a harmadiké meg szétveri a bölcsit és harap. Sajnos ez egy ilyen kor, a jellemzője "nem tudom, hogy mit akarok, de hisztizek miatta".

Lesz.rom tabletta, mély levegő és a gondolat, hogy még mindig jobb ha bepisil mintha ivarérett segíthet.

Kitartás, 4 éves koruk után a legtöbb gyereknek nyugis időszaka jön.

2013. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Én úgy oldottam meg, hogy ha nyafogott nem figyeltem oda, és le guggoltam mindig elé és a szemébe néztem, és elmagyaráztam neki, hogy értelmetlen,ezért nyafogni, és hogy amíg így viselkedik, nem játszom vele, és van büntető sarok és szék amin mind ezt végbe tudta vinni. A szívem szakadt meg, mert persze csak nyafogott tovább, és meg is volt sértődve, meg sírt is, de következetes voltam, és ami t mondtam tartottam magam és tényleg nem játszottam vele, nagyobb büntetést nem adtam ezért, de egy pár hónap után ki kezdett maradni, és már ő jelezte, hogy nem nyafog és akkor most játszunk. akkor volt 2,5 éves most 4 lassan, ritkán elő jön és nyafog de olyankor fáradt, kimerült és alszik. Nekem be vált, az én természetemet örökölte ő is, anyukám szerint, és őt kb 7 éves koromig nap mint nap ki készítettem ezzel, utána ki maradt állítólag. Remélem segítettem, lehet nem ez a legjobb megoldás, de nekem be vált. :) Sok sikert
2013. ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!