Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem elég sosem elég korán...

Nem elég sosem elég korán kezdeni a gyermeknevelést az apának?

Figyelt kérdés

Milyen érzés lehet annak aki komolyan ,önállóan, egyedül eddig nem volt képes nevelni a gyermekét mert mindig át tudta passzolni másnak ha nem volt elég türelme hozzá?

Azonban hogyan tudná ez az ember kezelni egy hiperaktív, eleven , borzasztó akaratos,kicsit hisztis gyermeket aki csak az anyjára hallgatott eddig mert ő nevelte.

Az apa eddig elvolt nélküle, most azonban hirtelen szüksége van rá és ő akarja nevelni, de vajon meddig bírná?

Vagy csak azt hiszi milyen egyszerű gyermeket nevelni, azért mert már tud beszélni, de hogy pótolja az anyja hiányát az anyuka nem lesz ott minden percben hogy el simítsa a hisztiket, mert nem mindig az van amit a gyermek akar.

Ráadásul semmi tapasztalata nincsen az apának azt sem tudja hogyan volt nevelve az elmúlt hónapokban.

Nem is látta az apját hónapok óta , mi van ha hirtelen nem fogja látni napokig az anyját?

Mert ha az apa annyira akarja kezelni a dolgot akkor egyedül is tudnia kell.



2013. máj. 11. 07:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
nem értem ,hogy ezek az apák miért érzik úgy ,hogy a gyermekük egy tárgy akit ha nincs kedvem odébb teszek .ha meg éppen ihletet kapok az apaságra felveszem?...egy gyermeknek szüksége van mindkét szülőre ,de csak abban az esetben ha mindkettő felméri ennek súlyát és eleget tesz az általa létrehozott gyermek igényeinek...én mindenképp javasolnám a fokozattosságot az esetetekben ,az az apa igenis ismerje meg a gyermeke minden rezdülését és csak akkor vigye egyátalán hosszabb időre is akár ha kialakult köztük az a bizonyos apa-gyermek kapcsolat.ez nyilván már meglenne ha az elejétől rendszeresen foglalkozott volna a gyermekével
2013. máj. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
Az utolsó kommented alapján igencsak éretlen vagy - mi az, hogy odaadom meg visszakapom - egy gyerek nem játékszerm, amit ide-oda rakosgatunk. AZ meg, hogy az apának semmit nem akarsz segiteni, csak rád nézve negativ, ha ennyire nem érdekel, hogy a gyereknek mi a jó, akkor a gyerek mindenképpen jobban jár, ha nem marad nálad.
2013. máj. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%
A hozzászólásodból főleg az utolsóból nekem úgy tűnik úgy beszélsz a gyerekedről mint egy tárgyról.Majd odaadom hagy tudja meg mi az aztán visszaadja mert nem tudja kezelni.Mint egy szatyrot.Nem szívesen adom oda....nekem 3 gyerekem van és én egyáltalán nem tudnám elképzelni hogy odaadjam,és küzdenék érte.Úgy tűnik mintha te nem is akarnál küzdeni,inkább z a lényeg hogy borsot törjél az exed és az anyósod orra alá.Aki itt a te történetedben nem szerepel az a gyerek,illetve szerepel csak mellékesen.
2013. máj. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Külön élünk lassan 1 éve a gyermek jelen helyzetben is velem van. 3 évig közösen neveltük előtte ,ha mondhatom így mert hétvégente látta csak, akkor is szíve szerint csak aludt volna.

Most jelen helyzetben az apuka az édesanyjával él egy házban.

Mivel mikor külön mentünk én elköltöztem tőle, ő még aznap visszaköltözött az anyjához mivel képtelen az önálló életre egyedül.

Tehát a háza most üres.

És gyermekelhelyezési perre nemsokára sor kerül , mert nem tudunk megegyezni.

Eddig én neveltem, elhoztam magammal és ez őneki nem tetszik mert én nem vittem neki helybe hogy lássa, ő nem jött hogy lássa és most magánál akarja tudni hogy ne kelljen járkálnia.

Hogy engem bosszantson, azért nevelné ő hogy a közelében lehessen a gyermek , mert ha nálam van akkor nem fogja látni azt hiszi.

Eddig én azért nem vittem mert féltem hogy elveszi tőlem és nem adja vissza, bele se mertem gondolni a perbe, de most a bíróság úgyis eldönti kinél lesz jobb helyen.

És muszáj vagyok vinni neki mert joga van látni.

Hiába hogy majdnem 1 éven keresztül nem kapott tőle semmit, ritkán kérdezte meg hogy hogy van.

Szerintem csak a rokonsága és az anyja akik biztatják, hogy ne maradjon szégyenben hogy nem érdekli a gyermeke.

2013. máj. 11. 08:27
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem tárgyról beszélek, azért így írtam mert dühít és tudom hogy nem képes rá.

És pont azért nem látom el tanácsokkal mert tudom hogy akkor hamar visszakaphatom.

Ő csak felindulásból kéri a gyermeket aztán hárítja a felelőséget a mamijának, csak a közelében lehessen.

Mert lehet hogy szereti de türelme az nem lesz hozzá, mert ismerem az apját.

Szerinted az jó ha fél órára bíztam rá régebben és nem cserélte ki a pelenkáját mert kiszaladt a hasmenés a pelenkán és nem akart felállni a gyermek az ágyról és a sírás az út végéig kihallatszott, ő meg át ment a másik szobába játszani a gépen , mert úgy volt vele mindjárt megyek haza úgyis van aki kicserélje helyette.(de már ki volt maródva a segge) Vagy mikor 1 vitte bölcsibe és utána én járkáltam a gyámügyre mert ő csúnyát mondott a gyermekre mert nem állta az öltözködést.

2013. máj. 11. 08:37
 16/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező,de ezt én nem értem.Tulajdonképpen elváltatok,és veled van a gyerek,de az apa szeretné innentől Ő nevelni,ahelyett,hogy felnőttek módjára megbeszéljétek,egymásra mutogattok,és rángatjátok a gyereket,mint egy tárgyat.Nem hinném,hogy elveszik a gyereket ha nem drogozol,nem vagy alkoholista van pénzed,lakásod nevelni.Ha neked ennyit ér,hogy odaadod majd úgyis megszívja,hát elég gyerekes felfogás.Egy gyereket mindkét szülőjének kéne nevelni,nem tudom hány éves a gyereked,de nem értem ezt a dolgot.
2013. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
4 éves a gyermekem, és nem akarok belemenni a gyermek játékba de az apuka az aki nincsen tisztában semmivel és nem lehet vele beszélni, semmibe nem egyezik bele és csak a saját igazát hajtogatja .
2013. máj. 11. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!