Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most vasárnap ünnepeltük...

Most vasárnap ünnepeltük volna eredetileg kisfiam születésnapját családi körben, amit nagyon vár (hétköznap már megtartottuk kis körben, de nagy torta pl. még nem volt). Tegnap belázasodott, orvos szerint torokgyulladása van. Mi a helyes?

Figyelt kérdés
Megvárni míg meggyógyul és akkor összehívni a családot, vagy megtartani így (egy rövidített) köszöntést, hogy ne csalódjon?
2013. máj. 11. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
nem írtad mennyi idős a kisfiad. Ha olyan korú, akkor meglehetne vele beszélni, nem? Fájdalmai is vannak, illetve tartós a láza? ha nem, akkor szerintem egy rövidített bulit tarthattok.
2013. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

4 éves, nem fáj semmije. Az orvos megállapította, hogy torokgyulladása van, amiben picit kételkedem, mert jól eszik (pirítóst is), semmire sem panaszkodik, jó a kedélye is (az igaz, hogy ma még nem rosszalkodott). Oviban épp valami lázas járvány szerűség van. Azt sem szeretném, ha más elkapná.

Kincsem kérdezgeti, hogy mikor kapja már a tortát és mikor jönnek már a mamáék. Az anyja meg tanácstalan mit tegyen...

2013. máj. 11. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:

nem is az, hogy ő hány éves, hanem a vendégeitek.

na meg ezt inkább velük beszéld meg, hogy ők így mennének-e.


tehát a nagyszülők szerintem nyugodtan mehetnek ha őket nem zavarja a kockázat.

nálunk pl. ha beteg a gyerek a nagyszülők mindig meglátogatják, szülinap nélkül is. de ha nagyobb bulit szerveztél ahol pici gyerekek is lennének meg nagyon idős, gyengélkedő emberek akkor inkább halasszátok el.

vagy legyen köztes megoldás, szólsz mindenkinek, hogy ez van, aztán csak megy 1-2 nagyi, papa, nagynéni... :)

2013. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagy a család, két nagypapa egy mama, egy nagybácsi és egy nagynéni jönnének. Az egyik nagypapa miatt halasztottuk el most vasárnapra, mert hétköznap kemón volt...
2013. máj. 11. 13:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha jól érzi magát, tartsátok meg nyugodtan! Nehogy még a buli hiányába belebetegedjen :)Jó bulizás!
2013. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

oh hát akkor persze, hogy megtarthatjátok!

csak a nagypapának szóljatok, hogy ha nem szeretne, ne jöjjön, gondolom neki vigyáznia kell most a kisebb betegségekkel is! :(

2013. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! Köszönöm! :-)
2013. máj. 11. 13:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nincs olyan krónikus betegségük a nagyszülőknek amivel különösen veszélyes ha elkapnak vmit (bár gondolom akkor egy boltba se mennek bevásárolni pl). akkor nyilván ne jöjjenek, de ha a gyerek jól van semmi baja közérzete is tök oké, én biztos megtartanám. Ha nem jönnek gyerekek akkor meg főleg.
2013. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én is megtartanám,de én is szolnék a papának,hogy mit mondott a doki,esetleg ha jön próbálja ne puszilgatni,de a kisgyerek miatt simán megtartanám.
2013. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Leírom hogyan alakult: állítólag 6 év alatti gyermeket nem előnyös kemón átesett beteg közelébe engedni 3-4 napig, pontosabban ha lehet kerülni kell, a testi kontaktust a WC-t fertőtleníteni kell miután a beteg használta, stb. (betelefonáltam az onkológiára) ők mondták azt is, hogy a nagypapának se lenne jó, ha most esetlegesen fertőző betegséggel találkozik, mivel gyenge az immunrendszere.

Minden érintettet felhívtam, elmondtam, hogy szeretném megtartani a szülinapozást, de mindenkire rábízom a döntést. Két ember fog valószínűleg eljönni. A többiek halasztást javasoltak amíg mindenki jól lesz és a kezelésnek vége (augusztus).

2013. máj. 11. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!