Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hétköznap is van perselyezés...

Hétköznap is van perselyezés . Vagy csak vasárnap?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A kisebb templomokban csak szombaton és vasárnap van.
2013. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2013. jan. 1. 22:07
 3/7 mustafa33 ***** válasza:
100%
Hétköznap nem szokot lenni, de ünnepi misén néha akkor is. A stabil perselyek (meghatározott gyűjtési céllal is) pedig mindig ott vannak, aki akar az adakozhat bármikor és névtelenül.
2013. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szokott lenni hétköznap, csak vasárnap és szombat este.
2013. jan. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen hétköznap nincs, csak vasárnap és nagy ünnepeken, de akad néhány templom, ahol hétköznap is van. Ez viszont ritka.
2013. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a pénzzel mit kezdenek? hallottam olyant is,bár nem tudom mennyire valós,hogy,azt ami összegyűlt a ministránsok kapják meg.
2013. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"a pénzzel mit kezdenek? hallottam olyant is,bár nem tudom mennyire valós,hogy,azt ami összegyűlt a ministránsok kapják meg."


Biztos, hogy nem, én ministráltam évekig, és sosem kaptam érte pénzt.

A perselypénzből tartják fenn a templomot: gáz, villany, víz, takarítás stb. Illetve van, hogy előre megmondják, hogy gyűjtés van pl. a Karitász, missziók iskolák javára.

2013. jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!