Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális ha egy 3 éves...

Az normális ha egy 3 éves lány direkt más kisgyerek (1,5 éves) feje tetejére önti a teli lapát homokot?

Figyelt kérdés

Mikor láttuk mire készül mondtuk hogy neee, de ennek ellenére telibe öntötte...

Tehát ez "normális", mert még kisgyerek, vagy már kéne tudnia hogy ilyet nem szabad, vagy csak simán rosszalkodott egyet, esetleg nincs jól megnevelve? Vagy ilyen még "belefér" néha egy 3 évestől?

(Nem tudom, mert nekem még csak 1 éves a lányom)



2013. máj. 10. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ő a nehezebben kezelhető 3 éves. Sajnos vannak ilyen gyerekek, nevelheted, de ők mindig fognak próbálkozni, rosszalkodni. A fiam is ilyen, és csak reménykedni tudok, hogy a lányom kevésbé eleven lesz. Bár ő se angyal a 20 hónapjával... Én anno 3 évesen betörtem egy kisgyerek fejét a bölcsiben, mert bántotta a barátomat. Pedig igazán tisztességes szüleim vannak, nem erre tanítottak szerintem :D
2013. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Mondjuk az tény, hogy ilyen esetben azonnal kiviszem a homokozóból, bocsánatot kell kérnie és indulunk haza.
2013. máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Belefér, ha utána elmagyarázza neki az anyukája, hogy ezt nem szabad, és bocsánatot kell kérnie. Úgy értem, ettől még nem neveletlen feltétlenül egy 3 éves, ha néha-néha csinál ilyesmiket. De ha ezt büntetlenül teheti, és teszi is folyamatosan, akkor valóban nevelési problémák vannak. De azért ha csak egyszer megtörtént, és büntit is kapott érte, akkor még nem kell elkönyvelni égetni való kölöknek szerintem.
2013. máj. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előfordul. Természetesen tudja, hogy nem szabad, de a 3 évesek egy részét ez nem nagyon szokta érdekelni. Mondhatjuk, hogy csak simán rosszalkodott. Persze a szülő dolga, hogy ezt megfelelően lereagálja, például, ahogy előttem is mondták, elvigye onnan a gyereket, és értésére adja, hogy ilyet nem csinálunk.

Az én kisfiam is 3 éves, elég eleven, ő mondjuk ilyet még nem csinált, szerintem elsüllyednék szégyenemben. Ha más korabeli csinálná, attól függően alkotnék véleményt, hogy hogyan reagál a szülő.

2013. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát anyuka reakciója nem volt olyan nagy, kb. annyit mondott hogy nem szabad és ennyi. + mondta a másik kislány anyukájának hogy bocsánat.
2013. máj. 10. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem nem normális de előfordul.
2013. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!