Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljesen megszünt a kisgyereke...

Teljesen megszünt a kisgyerekes anyák védeme abban a tekintetben, hogy ha munkahelyi leépítésre kerül sor, akkor kiválasztható és elküdhető lesz az is akinek 3 éven aluli gyermeke van és mindkét gyereke tartósan beteg?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 16:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem teljesen szűnt meg, az akinek 3 év alatti gyereke van csak akkor küldhető el, ha nincs számára megfelelő státusz, vagy ha felajánlottak egy másik helyet, de nem fogadta el, illetve akkor, ha a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.
2013. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm !


Ha többen vagyunk azonos végzettségűek a munkahelyen ,már visszamentem dolgozni tavaly szeptemberben ,a munkámmal szemben nincsen kifogás,nagyon igyekszem ,táppénzre még egyszer sem mentem a gyerekekkel ,mert megoldottuk nagyszülői segtíséggel,akkor szeptemberig a kislányom 3 éves koráig védve vagyok ,illetve + még 1 hónapig ?

2013. máj. 12. 16:44
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Akitől meg akarnak szabadulni, attól meg fognak. Felajánlanak egy olyan állást egy olyan helyen, ahová el se tudsz jutni vagy egy olyan munkaidő-beosztást, amit gyerek mellett nem tudsz elvállalni. Meg van oldva.
2013. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már gyesen se vagy, akkor nem vagy védett!!!!

Abban az esetben lennél csak védett, ha fizetésnélküli szabadságot töltesz, vagyis gyeden, gyesen vagy!!

Simán ki lehet már rúgni a 3 év alatti gyerekek anyukáját, ha se gyeden, se gyesen nincs!

2013. máj. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"anyák munkaviszonya azok dolgozói képességei miatt csak akkor szüntethető meg, ha végzettségüknek, előző munkakörüknek megfelelő, másik betöltetlen állás nincs a cégnél, vagy van ugyan, de azt elutasítják."


Itt írja, HA MÁSIK BETÖLTETLEN ÁLLÁS NINCS A CÉGNÉL, erre simán tudnak hivatkozni, hiszen a helyét pótolták mással, így rá már nincs szükség, mikor visszamegy. Ezzel a mondattal bármikor élhet a munkáltató, hogy egyszerűen nincs üres hely!! Ennyi.

2013. máj. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Ha már gyesen se vagy, akkor nem vagy védett!!!! "


8 órás munka mellett kapom a GYES-t ,mivel mindkét gyerekem tartós beteg ,ez védhet ,vagy nem azonos a másik GYES-el ?

2013. máj. 12. 18:33
 7/16 A kérdező kommentje:

"Itt írja, HA MÁSIK BETÖLTETLEN ÁLLÁS NINCS A CÉGNÉL, erre simán tudnak hivatkozni, hiszen a helyét pótolták mással, így rá már nincs szükség, mikor visszamegy"


Én nem most mennék vissza ,már tavaly szeptembertől dolgozom ,akkor volt a kislányom két éves ,visszavettek a saját helyemre,15 éve vagyok itt közalkalmazott

2013. máj. 12. 18:35
 8/16 anonim ***** válasza:
Már bármikor el lehet küldeni, amint vissza mentél dolgozni, nincs semmilyen védettség.
2013. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ettől tartok én is.
2013. máj. 12. 18:41
 10/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a tartós beteg gyermek után kapott gyes nem véd.
2013. máj. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!