Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennyire engeditek a...

Ti mennyire engeditek a kicsit a nagyszülőkkel az utcára? 2 éves lesz.

Figyelt kérdés
Nem féltek, h kifut az útra, nem tudnak rá annyira figyelni? Vagy valami baja esik?
2013. máj. 13. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a nagyszülőtől függ. Nálunk én sem engedtem őt a Mamával, csak most 5 évesen ... pedig sosem volt az a futkosós, egyszerűen anyósomban nem bíztam!
2013. máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem a nagyszülőket annyira hogy tudom melyik tud rá figyelni és melyik nem. Anyura rábíznám, anyósra nem (ő maga is mondja hogy nem bírna menni utána).
2013. máj. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját anyámra nem bíztam,felelőtlen hozzá. (öcsémmel nagy korkülönbséggel születtünk,őt is láttam,hogy simán hagyja kiszökni,elmászkálni,többször majdnem elütötte autó).

Anyóssal és nagyimmal (ő 80 éves,de simán jobban tud rá vigyázni) viszont megy amikor akar,még csak járni tanult,már akkor is vitték sétálni,aludt náluk.

2013. máj. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem félek, szerencsénk van a nagyszülőkkel. Fiatalok, nem is élnek forgalmas helyen. De itthon, BP belvárosában is engedem őket.


Anyósom ráadásul óvónő (a jobb fajtából), több felé is tud futni egyszerre :-)


1,5 éves a lányom.

2013. máj. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyszülőfüggő. Nálunk nincs ilyen probléma, anyukám pl.még jobban is fogja, mint én. Anyósom is reálisan látja a dolgokat, hogy mit szabad, mit nem.
2013. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Én igazából nem tudom, mert mindenben tök engedékeny, a gyerek kedvére tesz, a feje tetejére is áll miatta, h a kis lelke ne sérüljön. Ki tudja, h megfogná-e az utcán a kezét, ha mondjuk visít.
2013. máj. 13. 11:13
 7/12 anonim ***** válasza:
Na ne viccelj! Más az, ha kér egy csokit és abban engedékeny, hogy hadd egyen a gyerek. És megint más az, ha az út szélén kezd el hisztizni, hogy nem akarja megfogni a mama kezét. Ez utóbbinál a testi épsége a tét. Ilyenkor hacsak nem korlátozott szellemileg a mama, akkor nem enged és megfogja a kezét ha akarja a gyerek ha nem. Azt hittem link a nagyi azért vagy bizonytalan. De azért mert engedékeny..... Az én anyám is engedékeny egyébként, illetve inkább úgy fogalmaznék, gyenge kezű, a gyerek azt csinál vele, amit akar, nem tud rá hatni, de egy úttesten való átkelésnél egyértelmű, hogy megfogja a gyerek kezét és úgy mennek át. Utolsó voltam.
2013. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs hogy ezt írom vagyis hogy így írom de csak van annyi esze hogy inkább megfogja a visító gyerek kezét minthogy az autó elé szaladjon. de ha úgy gondolod nem megbízható inkább tényleg ne bízd rá!
2013. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"mindenben tök engedékeny, a gyerek kedvére tesz, a feje tetejére is áll miatta, h a kis lelke ne sérüljön."

Egyébként nagyon tévesen gondolja a mama. Nem sérül attól a kis lelke, ha valamiért rá van szólva. Sőt! Ha mindent megengedünk neki, akkor felnőtt korában fogja megtapasztalni sokkal komolyabb dolgokban, hogy nem mindig az van, amit akarunk. Bár ha ti nem így nevelitek, akkor azért nem ezt fogja megtanulni.

2013. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jó igen, de ki tudja, féltem a kicsit. Nyugodtabb vagyok, ha zárt helyen vigyáznak rá.

Mi nem így neveljük természetesen, idegesít is, mikor ki van nyalva a kis feneke náluk.

2013. máj. 13. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!