Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van elvárás a bölcsiben? Mit...

Van elvárás a bölcsiben? Mit kell tudnia egy gyermeknek, ha 2 évesen kezdi?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy pl: elvárják-e tőle, hogy egyedül egyen vagy szükség esetén segítenek? A szobatisztaság nem feltétel? És a délutáni alvásra kötelezik? (tudom hogy szükség van rá, de mit tesznek, ha nem alszik?)
2013. máj. 13. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

semmilyen elvárás nincsen! mindenben segíteniük kell.

a délutáni alvás kötelező.aki nehezebben alszik el,ahhoz odamennek és simogatják,lefoglalják,hogy a többieket ne zavarja

2013. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, én is rákérdeztem ezekre, meg az ivásra is pl (kell-e pohárból inni tudni), ahová mi jelentkezünk, mindenre egyértelmű és határozott "nem" volt a válasz, semmi ilyen elvárás nincs. Elmondták a napirendet, és csak javasolták, hogy előtte egy kb hasonló napirend felé haladjunk mi is, hogy abban ne legyen nagy váltás, de ez is csak tanács volt.

Még nem tudom, hogy felveszik-e a fiamat, tehát nem már átélt tapasztalat ez, csak a hozzáállásuk.

2013. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs elvárás. Enni-inni segítenek, pelenkáznak is.


A délutáni alvást nem tudom, arra kérdezz rá :-)

2013. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nallunk sem volt semmifele elvaras. A kisfiam 2 eves kora ota nem alszik mar napkozben egyaltalan. Amig a tobbiek lepihentek ebed utan o kepeskonyvet nezegetet, gyurmazott, szinezet, irka-firkalt vagy olyan jatekokkal jatszott ami nem zajos termeszetesen felugyelet mellett. Soha nem eroltettek nalla a lefekvest es egyik kisgyereknel sem. Jelenleg ovis es itt sem alszik, ugyan ugy jatszik delutanonkent.

Az evesnel 2 evesen a gyerekek egy kisasztal korul ultek. 5 kisgyerek egy kisasztalnal mindig egy gondozoval. Es mivel a 2-3 evesek csoportjaba nallunk 15 gyerek volt igy 3 kisasztal volt. Egyedul ettek de ha segitseg kellett akkor termeszetesen segitettek nekik. Ugyan igy az ivasnal. Ha veletlenul leontottek magukat akkor a kisszekrenybe ugye ott a csereruha. Lehet parszor megtortenik es egyre ugyesebbek lesznek. A bolcsibe hihetetlenul hamar elsajatitjak a dolgokat mert latjak a tarsaiktol. Nallunk pl. ilyen a mai napig a rajzolas. Az oviba rajzol minden felet mert hat a tobbiek is rajzolnak itthon viszont nem hajlando. Az bolcsibe/oviba megeszi a szendvicset itthon szetszedi es ossze-vissza kieszik belolle mindent. Az oviba o az elso akir rohan kezet mosni kaja elott, itthon konyorogni kell neki.... es meg sorolhatnam.

Kisfiam 2 evesen nem volt meg szobatiszta. Probalgattam persze kisebb-nagyobb sikerrel. Nekem a bolcsis gondozo mondta, hogy masnap ne adjak ra pelust vigyek be egy halom kisbugyit, zoknit meg nadragot, hogy baleset eseten tudjak cserelni es o garantalja, hogy 1 het alatt szobatiszta lesz. Ez igy is lett.

2013. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!