Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állást kereső anyukák, bevallj...

Állást kereső anyukák, bevalljátok az önéletrajzban, hogy GYED-en, GYES-en vagytok otthon?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Munkaviszonyokat írom be, ha megszűnt akkor azt, ha még hivatalosan nem szűnt meg, akkor azt. Ha rákérdeznek, nem titkolom el, hogy van gyerekem, de lehet szépíteni a dolgokon, pl. hogy van segítség ha beteg lenne, Apukát elengedik vigyázni rá, stb. (akkor is, ha nem pont úgy van. Hidd el, ők is szépítenek majd...) pl. közösségi oldalakat is érdemes ilyenkor az állásinterjúra felkészíteni, hivatalossá tenni, mert meg szokták nézni.
2013. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem írom be soha, mert akkor még meghallgatásig se jutnék be. Amikor rákérdeznek természeten megmondom, hogy van, és hogy hány éves, elmondom hogy 2 nagymama is van, aki tud rá vigyázni, ha beteg, vagy bármi van.
2013. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Beírtam, hogy a gyed lejárta miatt sürgős lenne az állás, és hogy a két kicsi gyerekemre való tekintettel hosszú távon gondolkodom mindenképpen. Az interjún rákérdeztek, hogy milyen megoldások jöhetnek szóba betegség esetén, mondtam, hogy van befogható nagymama, azonnal felvettek.
2013. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát sajnos, nekem még "befogható " nagymama sincs:(
2013. máj. 13. 14:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Háát, ha nem érzik biztosítva a folyamatos jelenlétedet, akkor nem fognak felvenni, egyszerűen nem éri meg nekik. :( Sajnos ez a mai nagy magyar gyakorlat...
2013. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, hogy nincs befogható nagymama, akkor valami mást találj ki, hogy hogy tudod megoldani a gyereked elhelyezését, ha épp beteg. Mondom,it lehet szépíteni, hogy ne ezen múljon az állás megszerzése. Amikor ott leszel és tényleg maradnod kell miatta, emiatt csak nem rúgnak ki. Ha nagyon nem rugalmas ilyen téren a munkáltató, akkopr már a gyerek ténye miatt sem vesz fel, de azért nem mind ilyen. Sokan vagyunk anyukák azért akik dolgoznak. Nem egyszerű a dolog, de nem is reménytelen. Én biztatnálak, az optimista hozzáállás is nagyon fontos
2013. máj. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne írd be. Az első és legfontosabb, hogy bekerülj a személyes interjúra. Ott ha szimpatikus vagy, az elképzeléseikbe beleillesz, akkor mindegy, hogy épp gyed-ről, gyes-ről mész vissza dolgozni. Egy karriertanácsadó írta egy cikkben nemrég az indexen, hogy amikor mondjuk csak fél évet dolgoztál valahol, akkor se a hónapokat írd, hanem ha pl a fél év átcsúszott egyik évből a másikba, akkor nyugodtan írd be a két évszámot. Majd a személyes interjún ráérsz elmagyarázni, ha rákérdeznek.

Farkastörvények uralkodnak, a legelső szempont szerintem az legyen, hogy hívjanak be.

2013. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!