Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megy a gyereked nyáron oviba,...

Megy a gyereked nyáron oviba, ha te otthon vagy?

Figyelt kérdés
Szabin vagyok a nyáron (összegyűlt gyese szabi), és közölték, hogy a gyerekek nem szeretik az összevont csoportokat, talán jobb lenne, ha nem menne, az óvónőknek is ki kell adni a szabikat stb. Nem értem, eleve lesz 6 hét bezárás, akkor úgysem megy, de most egész iskolai szünet alatt legyen otthon velem? Én nem érek rá egész nap szórakoztatni, ok, elmegyünk minden nap játszózni, de többnyire unatkozna, míg főzök-takarítok. Mit gondoltok?

2013. máj. 10. 13:20
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%
Az én 3,5 éves lányom is végig fog járni, legalábbis így van tervben, júni 29-ig van ovi. Én azért fogom végig vinni, mert júli 27-re vagyok kiírva, itthon leszek, de nem hiszem hogy bírnám már vele az iramot, ha több hétig itthon lenne a terhességem végén. Utána úgyis itthon lesz 4 hétig, és itt lesz a kistesó is.
2013. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
Júli 29ig van ovi, nem júni. Bocsi. 2. voltam.
2013. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
te egész nap otthon vagy a 3 és 5 éves gyerekeddel? Mit csinálsz egész nap és ki csinálja a házimunkát? Mert sajna nekem fél napot unatkoznak, és bármennyire is találékony vagyok, a kutyasz.ros játszó, ami leharcoltak a 15 évesek, nem a legjobb egész napra, és a várost sem járhatjuk. Az oviban biztonságosan tudnak játszani.
2013. máj. 10. 13:26
 4/41 anonim ***** válasza:
62%
Kislányom szeptembertől ovis lesz és jövő nyáron, amikor én itthon leszek szabin, természetesen ő sem fog menni oviba. Nekem fontosabb, hogy legalább majd nyáron velem legyen, ha már év közben nem lehetünk együtt. Gondolom, mivel még gyesen vagy, eddig is meg tudtad oldani, hogy főzzél és takarítsál.
2013. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk is így van, 2 nagyobbam van és mivel itthon vagyok (veszélyeztetett terhesként amiről nem tehetek mélyen fekszik a lepény és állandóan bevérzik-dehát ugye ez senkit se érdekel) így jún elejétől már hazaküldik őket ugyanezzel az indokkal hogy nem jó a gyereknek az összevont csoport. Érdekes módon tavaly mikor nyáron is már dolgoztam, és nincsenek nagyszülők így az 5 hetet is nehezen oldottuk meg- nem volt ilyen borzalomnak feltüntetve az összevont csoport csak most lett ilyen mumus...

És az ovi hatalmas az udvara is sok sok kinti játék, bicajok rollerek, még kis medence is van, hatalmas árnyas fák.

Mi meg itt leszünk 3 hónapig a panelban így és max. a legközelebbi uncsi játszótérig viszem őket mert elvileg felkelnem se szabadna dehát azt nem várhatom hogy 3 hónapig bent rostokoljanak a hatalmas mozgásigényű gyerekeim...

Ez van, magamnak akartam, "egyem meg amit főztem" így vannak vele. Így jártunk.

2013. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

ennyi erővel neked is mondhatnák, hogy otthon vagy terhesen, minek viszed vagy utána, ha van kistesó, hiszen otthon vagy vele? Nem?

A kicsi ráadásul be sem szokott még, mikor szoktassam, én is nemsokára megyek dolgozni (2 hónap), zárás alatt mégsem szoktathatom.

2013. máj. 10. 13:27
 7/41 zabmester ***** válasza:
68%
Az enyém megy oviba, de főleg azért, mert nyáron sokszor nem lehet még előre tudni, hogy dolgozom-e aznap, vagy sem. Elmegy reggel oviba, aztán lehet, hogy hívnak tízkor, hogy menjek, lehet, hogy nem. Nem mondom, néha jól jön egy kis nyugi otthon, de azért ha lehet előre tudni, hogy nem megyek dolgozni, akkor inkább itthon marad, legalább nekem sem szabdalódik darabokra a napom azzal, hogy hozom-viszem. Jó, ha mondjuk hetekig nem menne oviba, akkor már biztos unatkozna, mivel a környéken nincsenek korabeli gyerekek, ez egy egyetemi városrész, nyáron eleve alig akad egy teremtett lélek, mert mindenki kiköltözik, a többi lakó meg általában nyugdíjas. A családban sincs rajta kívül több gyerek, se unokatesó, se senki, meg gyerekes barátaim sincsenek, csak pár ismerős, akik viszont más városokban laknak. Szóval ha az lenne, hogy egész nyáron itthon vagyok, akkor azért vinném oviba mondjuk heti 2-3 napot, hogy legyen gyerekek között is.
2013. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
eddig is unatkoztak, míg a házimunkát végeztem, amikor meg kicsit voltak, idegbeteg voltam, mert a korkül miatt sosem aludtak egyszerre, úgyhogy reggel fél hattól este fél 9-ig vagy házimunka volt vagy szórakoztatás. Persze, minek szültem, hát már visszacsinálnám, ha előre láttam volna, hogy egy anya gyakorlatilag vagy megszűnik létezni, mint ember, vagy sz-r anya. Ja, este meg jön az ember férje, hogy akkor meg őt szórakoztassam. De ugye én választottam, minek mentem egyáltalán férjhez.
2013. máj. 10. 13:33
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

én dolgozik ezért csak 6 hétig lesz itthon, az se lesz egyszerű, külön vesszük ki a férjemmel és a mamával a szabinkat így senki nem megy idén nyaralni, de megoldjuk, én alig várom, hogy vele legyek :)

a másik 6 hétben míg ügyelet lesz, sajnos mennie kell mert nincs több szabink, de ha tehetném, nem vinném!

2013. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
63%

6 os vagyok ezt nekem írtad? nem igazán mert már felvették őket arra a nevelési évre akkor nem küldhetik évközben haza mondván hogy én itthon vagyok. Mivel csak 16 hetes vagyok, nem kötöttem eddig az orrukra hogy terhes vagyok mert 1. nem is volt biztos hogy megmarad a baba 2. semmi közük hozzá végülis, miért érdekelné őket?

Most is csak azért hoztam fel mert most kellett leadni a "ki meddig fog jönni az oviba" kérdőívet és kérdeztem hogy nem lehetne e hogy legalább júli elejéig járjanak.

A nagyobbam 7 éves szeptembertől iskolás lesz, a kisebb pedig 5 így neki is kötelező már az ovi. Így nem küldhetik őt se haza ha én itthon is ülök max annyira kérhetnek meg hogy ebéd után vigyem haza.

2013. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!