Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságról pár kérdés?

Szobatisztaságról pár kérdés?

Figyelt kérdés

A lányom ma 22 hónapos. Kezd napról - napra jobb idő lenni.

Úgy terveztem, hogy nyáron kezdem el a szobatisztaságot. Tudom, hogy még várhatnék vele, de nem tudom, hogy mi legyen.


Mondogatja régóta, hogy "kaka", mostanság pedig a "pisi, isi, pis" szavak is elhagyják a száját.

Amikor mi ülünk a wc-n rendszeresen bejön és utánoz minket.

Leguggol, wc papírt "használ", stb.


Ma is kijött hozzám a konyhába és mondta, hogy "pisi". Kérdeztem tőle, hogy kell?! Erre mondta, hogy "Ige" (ez nála az igen).

Felraktam a wc szűkítőt a wc-re. Levettem róla a pelenkát és ráültettem. Ahogy hozzáért, már elkezdett bőgni és mondta, hogy "nenenenene!".


Egyből levettem, nehogy valami lelki sérülést okozzak neki.


Olyan kérdéseim lennének:

1) Mikor kezdjem el végül?

2) Ezek szerint agyilag még nem érett meg rá?

3) Wc-szűkítő vagy bili a jobb megoldás?


A védőnőm azt tanácsolta, hogy 1 hétig legyünk itthon folyamatosan és adjak rá bugyit. Vegyek kb. 30-40 darabot.

És minden fél-1 órában vigyem el pisilni, stb.


Nos, ez tök jó lenne, de a lányom szívesen ráül a bilire kb. 5 másodpercig. Utána felpattan és megy tovább.


2013. máj. 15. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem még korai.

amit most csinálnék, csak, hogy lassan megtudja miről is van szó, hogy fürdés előtt mindig ráültetném a bilire.

ha 5 másodperc akkor annyi, bőven ráér még :)

de minden nap...


aztán majd augusztus környékén levenném otthon róla a pelust.

azért 2 évessel nem kell bezárkózni 1 hétre :D ha 2-3 órát vagytok csak otthon az is bőven elég, akkor ne legyen rajta pelenka, sokszor fog bepisilni, egész nap takarítani fogsz utána, de lehet összejön :)

2013. máj. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit a védönö javasolt ez ok egy 3 éves gyereknél, akinél már kellene hogy szobatiszta legyen.


DE egy még nem 2éves gyereket nem tennék ki ekkora sokknak.

A szobatisztaság agyban döl el. Most kezdte el mondogatni, akkor most kezdte el érezni, hogy ö képes pisilni kakilni.

A gyerekek 80% 2-3 éves kor között szinte egyik napról másikra lesznek szobatiszták. Egyik nap lehuzza a pelusát és ráül egyedül vagy a bilire vagy a wc-re. Mindegyik jó. Elötte csak annyi a teendöd, hogy tudjon róla hogy van bili, van wc. (de ahogy írtad ö már tudja).

Amit ma tettél, hogy rátetted a wc-re az ö kérésére, az szuper volt. Amíg ö akarja és kéri csináljad. Ha ö nem akarja ne eröltesd.


Nekem a lányom 2 éves múlt, mikor egyik napról a másikra szoba tiszta lett. Semmit nem csináltam, levette a pelust és wc-re ült.

2013. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó!

Ti mit használtatok a wc-n? Szűkítőt vagy ilyen létrás (lépcsős) szűkítőt?


Nekünk sima wc-re rakható szűkítőnk van. Ami nem rossz (gondolom én), de így ő nem éri fel.

Persze, biztos, hogy szólni fog, ha kell neki, de az is lehet, hogy nem?!

2013. máj. 15. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!