Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kellene kezelni, ha egy...

Hogy kellene kezelni, ha egy kisfiú a kukijával játszik?

Figyelt kérdés

A családban van egy 3 éves kisfiú, és többször előfordult, hogy hason fekve olyan mozdulatokat végzett, mintha közösülne. A kezét is odateszi. Melyik a jó reakció erre? Ha megpróbáljuk elterelni a figyelmét, vagy ha tiltjuk neki?

(én úgy gondolom, hogy nem lenne szabad a nevén nevezni ezt a dolgot, nem lenne szabad külön felhívni rá a figyelmét és megtiltani, de a szülei tiltják neki).



2013. máj. 17. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem úgy kell csinálni mintha semmit nem látnátok, mert gátlásos lehet később ha rászóltok. el kell neki magyarázni viszont ha társaságba más helyen vagytok, nem illik csinálni.
2013. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az én egy éves fiam is csinálja. Nem hiszem, hogy tudatos sexuális akármi. Medvéjét is maga alá gyűri.
2013. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Na de nem csinálnak neki azzal rosszat, hogy nevet adnak ennek a tevékenységnek, és leszidják érte?

Egyébként teljesen leizzad benne, csuromvíz a haja.

2013. máj. 17. 16:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. ennek semmi köze a nemi érés utáni dologhoz, egyszerűen játszik a testével (is) és ott több az érzékelés..

2.se megnevezni, se tiltani, se elterelni

3.érdekes játékhoz hívni - nézd csak ezt építettem, hogy folytatnád - egy kicsit együtt játszani

2013. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad neki megtiltani. Ha társáságban vagy pl. ebéd közben csinálja, akkor rá kell szólni, hogy ilyenkor ezt nem illik, hagyja abba. Észrevette, hogy ez neki jó érzés, örömét leli benne, ezért csinálja.
2013. máj. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem társaságban csinálja, hanem amikor aludnia kellene.

A múltkor hallottam, ahogy az apukája összeszidta érte, mert le volt izzadva, és onnan tudta, hogy mit csinált a kisfiú. Teljesen elképedtem, hogy nevet is adott már a dolognak, és egyértelműen tiltja.

Szerintem rosszat csinál ezzel a kisfiúnak.

2013. máj. 17. 16:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se szabadna tiltani neki, később gátlásos lehet emiatt.
2013. máj. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nevet adni lehet a dolognak, tiltani nem célszerű. Elterelni se kell a figyelmét, nem hülye, pontosan tudja, hogy az jó neki.

Egyszerűen annyit kell mondani, hogy nem baj, ha csinálja, de ez egy titkos dolog, ezért fontos, hogy csak olyankor, amikor más nem láthatja, mert a titkok már csak ilyenek.

2013. máj. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad tiltani és nem szabad benne szégyenérzetet kelteni sem. Szerintem az lenne a legjobb, ha elmondanád a szülőknek, hogy azt halottad, erről a dologról.....( amit írtunk) Egyébként milyen nevet adtak neki? Ugye nem a "rendeset" vagy vmi olyat, amit máshol is hallhat, mert akkor később is lehetnek ebből problémái.....
2013. máj. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg egyedül csinálja, ne szólj semmit. Ha esetleg más előtt piszkálná a kukiját, akkor szépen magyarázd el, hogy csak akkor csinálja ha egyedül van, mert másra nem tartozik. Soha ne szidd meg, és ne kelts benne bűntudatot!!!
2013. máj. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!