Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyereket hogy...

2 év körüli gyereket hogy altatjátok el?

Figyelt kérdés
Mellé fekszel mint ha aludnál, simogatod stb míg el nem alszik - vagy mese, jóéjt puszi és kimész a szobából?
2013. máj. 18. 01:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Berakom az ágyába, kiszellőztetek, közben énekelek neki, maja puszi és kijövök.
2013. máj. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Meseolvasás a kanapén, utána lefektetem (rendes gyerekágya van, de este nekem kell bevinni és lefektetni). Betakarom, puszi, és ennyi.
2013. máj. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mese és közben általában a végét már nem hallja:),ha igen,akkor ott maradok mellette,míg el nem alszik.
2013. máj. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Úgy figyeltem, hogy ilyen idős korukra már ragaszkodnak a napi rutinhoz, jól bevált szokásokhoz. Én pici korától igyekeztem arra szoktatni, hogy egyedül tudjon elaludni, ne csak az én társaságomban. Ehhez kellett a rituálé, betakargatom, mondok egy rövid mesét, énekelek egy dalt, közben simogatom, a dal végén elbúcsúzom és kimegyek.

Mostanában mindig a Bóbitát kéri, úgy látszik, ez lesz az altatódala.

2013. máj. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mondom vacsi után, hogy most lefekszünk és ő már megy is be az ágyába betakarom megkérdezem énekeljek e vagy mesét mondja e neki amelyiket választja azt csinálom meg. Utána puszi elköszönök tőle és alszik.
2013. máj. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fürdés után pizsama, puszi apának, majd irány a kiságy, odaadom a kedvenc állatkáját, elköszönök tőle, és becsukom az ajtót :)
2013. máj. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elsején lesz másfél éves a kislányom.

Nappali alváskor összebújunk, majd kiosonok mellőle. Este pedig berakom az ágyába, megissza a tápszert, cumi be és amíg elalszik, ott ülök az ágya mellett, néha kéri, hogy fogjam a kezét.

Ez az új módi két hete van, és nagy előrelépésként élem meg!

2013. máj. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pizsama,éneklünk neki a kedvenceit,puszi,betakarjuk és kijövünk a szobából,ez már legalább fél éves kora óta így van,remekül alszik.
2013. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Berakom a kiságyba,puszi és alszik!
2013. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mellé fekszem, vagy én, vagy apa. Kis beszélgetés, megbeszéljük a napi eseményeket, puszi, csiki, csendes összebújás, aztán alszik. Maradok, amíg el nem alszik de nem játszom el, mintha aludnék, hanem pl olvasok. Amikor elaludt, akkor kimegyek. Közös szobában alszunk egyébként.
2013. máj. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!