Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ott altatjátok a gyereket az...

Ott altatjátok a gyereket az oviban, ha otthon vagytok? Pár hónap múlva jön a kistesó.

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hete kezdte az ovit, és ma már ott alszik. Ő alig akar hazajönni ebéd után és mindig mondja, hogy szeretne ott aludni. De nekem olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy otthagyom. Vajon jó lesz neki?

Ti hogy csináljátok?


2010. szept. 14. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen,ott alszanak.Szeretnek ott lenni ilyenkor,mert mesél az óvónéni,békazenére ébrednek:)),aki szépen lefeküdt az mondhat verset,aztán uzsi után még játszhatnak a többiekkel.Nálunk kérték is az óvónők,h aludjanak ott,mert hiányzik a gyerekeknek a közös délutáni játék.:)

Én pénteken hozom el őket ebéd után,de akkor elég zavaros a délután,mert vagy alszanak,vagy nem,vagy hisztisek lesznek a nem alvás miatt,vagy nem,és a nagyfiúért is menni kell az iskolába,viszont ha a többi már délben itthon van,akkor velük.És ha ugye mégis elalszanak...

Amíg a lányok nem jártak oviba,és csak a fiaimért mentünk pénteken délben,akkor még ráadásul a lányok sem tudtak aludni délután,mert sokszor elaludtak a kocsiban,viszont ki kellett venni őket ha hazaértünk,szóval nem volt igazán jó.

2010. szept. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ő akar ottmaradni akkor ártani nem ártasz vele. Örülj neki. Nálunk sajnos pont fordítva van. 1,5 hete kezdtük és nagyon nyögvenyelős, pedig nem alszik ott. Mondjuk itt már 9 hónapos a tesó.


Ettől függetlenül megértelek. Nekem is folyamatos lelkiismeretfurdalásom van.

2010. szept. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ott alszik az első pillanattól kezdve a lányom. Ő kérte, mert nagyon szeret oviba járni. Épp ezért nekem nincs lelkiismeretfurdalásom. Azt teszem, amitő a gyerekem jól érzi magát. Néha van, hogy ő kéri, hogy hazahozzam, ebéd után, ilyenkor megteszem.
2010. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi okod a lelkiismeretfurdalásra, ha azt teszed, amit a gyermeked szeretne.

Ha nem akarna, te meg erőltetnéd, hogy maradjon, akkor esetleg lehetne rossz érzésed. De így miért is van? Engedd el egy kicsit magadtól, már 3 éves elmúlt. :)


Ráadásul nagyon jól fog esni még pár óra pihenő otthon, ha már a kistesó is megérkezik.

2010. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Természetesen ott alszik.
2010. szept. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is ott alszik,már a 2.éve járt oviba,amikor megszületett a tesó,nem akartam kizökkenteni a kis megszokott életéből.

Most 6 éves,de csak akkor hoztam haza ebéd után,amikor megkértek rá,értekezlet vagy egyéb dolgok miatt.

Pár hónap múlva megyek vissza dolgozni,nem akarom megkavarni.

2010. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!