Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Körömlakk 2 évesnek? Ti...

Körömlakk 2 évesnek? Ti hogyan reagálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A lányomat tegnap elvitte az apja, ma reggel látom, hogy lakk van a körmén. Nem az összes, de a kezén is van, a lábán is. Ráadásul valami rikító pink. Ti is kiakadnátok? Elmondtam már párszor, hogy a körömlakk nem való ekkora gyereknek, erre mégis így hozza haza. Egyszer meg szempilla spirálos szemmel jött haza a gyerek, mert hogy tetszett neki. Akkor még 2 éves sem volt. Én rágalom túl? Vagy apuka barátnője így akarja magát megkedveltetni a gyerekkel?
2013. máj. 19. 06:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Te reagálod tul. Semmi baja nem lesz a gyerekek ettől. Minden kicsi szeret "szepsegszalonosat" játszani. Ha sírva ment volna jo haza, hogy "anyu a Kati kilakoltatás a körmét nekem meg azt mondta hogy nem lehet" akkor azért szidna?
2013. máj. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 petera6 ***** válasza:
100%

Szerintem szólj megint apukának, hogy ne csinálják már, ne kenjék a gyerek körmét, mert egészségtelen is azért, meg nem való egy ilyen kicsi gyereknek. Én megkérdezném, hogy ki festi ki neki. Nem tudom milyen kapcsolatban vagytok, de ha nem rossz kifejezetten, akkor próbálj meg nem ordítva kiakadni ilyesmin, hanem jól kezelni, megbeszélni, mert később lesznek szerintem rosszabb, nehezebb dolgok is :)


Amúgy lehet, hogy egy másik kislány volt náluk pl, és vele játszották ezt. Ez sem gond, csak kérd meg a volt férjedet, hogy szóljon a gyerekekre, hogy 2 évesnek még nem kell festeni a körmét, játszanak valami más lányosat inkább.

2013. máj. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Kilakoltatás - kilakkozta akart lenni.m
2013. máj. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 petera6 ***** válasza:
100%

Az egészségtelent amúgy arra értem, amennyiben elkezdi lerágcsálni, mert miért is ne kezdené egy 2 éves :)


Baja tényleg nem lesz, de én sem szeretném, ha az ilyen korú kislányom kenné a körmét. Nem lennék tőle rosszul, de inkább játszunk mást na :)


21 hetes kislányt váró kismama :)

2013. máj. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Hat az en gyerekem oda volt a koromlakkért, sminkert, hajcsavarokert, minden "nőcis" dolog érdekelte, o is akarta. A világon semmi baja nem lett attól, hogy 2hetente kilakkozta magának a körmét, amíg en a magamét csináltam es kifestette a szemét. Nyilván nem mindennap kell csinálni, de inkább élménnyel jöjjön haza, mint sírva, hogy nem engedtek meg neki egy ilyen aprócska dolgot.
2013. máj. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Minden kicsi szereti utánozni a felnőtteket. Ettől semmi baja nem lesz. Nem kell minden apróságot túlreagálni.
2013. máj. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nalam a szempillasiralos szem kiverte volna a biztit, a koromlakk talan nem. Szerintem mindosszesen jol ereztek magukat, mosd le a kormeit gyorsan es kerd meg az apukat hogy legkozelebb ne igy hozza haza, ha zavar.
2013. máj. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is 2.5 éves a lányom és pink a körme...

Nyilván nem vagyok odáig érte,de az enyém piros és egyszerűen nem lehetett megértetni vele,hogy nekem miért van ha neki nem lehet.Nyilván nem is kellett sokat könyörögnie érte... :) Majd lekopik:D

2013. máj. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én is engedek neki dolgokat, pl a csillámos szemhéjpúdert használhatja néha, mert az csak csillog, színe nincs, de szép. A szempillaspirálnál azért akadtam ki, mert hát beledörzsöli mondjuk a kis szemébe, az nem olyan jó.

A körömlakk meg szerintem nem való ekkora gyereknek. Én körmöshöz járok, francia manikűrt szoktam csináltatni. Így itthon nem látja, nem is érdekli. De most kérdeztem tőle, ki kente ki a körmét, mondta, hogy apa. De a barátnője tuti nem festette épp a körmét, mert programon voltak előtte. Szóval ez apa fejéből pattant ki. De majd elbeszélgetek vele, már elmúlt a harci ideg, lemostam a lakkot is. Köszi a válaszokat! :)

2013. máj. 19. 08:06
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Most leleszek pontozva,mert látom aki nem ért egyet a kérdezővel az mind le van.Igen szerintem túl reagálod.Miért baj ha egy kicsit ki van kencézve.Másnapra lekopik...a kislány meg örült.Te is olyan csinálsz vele,amit szeretne.Apuka miért ne tehetné meg hogy a gyerek kedvére tegyen?
2013. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!