Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit reagálnátok ebben a...

Mit reagálnátok ebben a helyzetben? Mostoha nagymama "probléma" lent.

Figyelt kérdés
Szóval párom szülei elváltak, apósomnak is lett új kapcsolata anyósomnak is. Apóséknál lett is gyerek (16 éves). Ők ott laknak ahol anyukámék, tehát ha szüleimnél vagyunk, hozzájuk is átvihetnénk. De elegünk van már abból, hogy ha nem megyünk át, akkor szóvá van téve hogy miért nem mentünk. Egy kezemen megtudnám számolni, hogy a 28 hónap alatt, hányszor jöttek az unokához ahol mi lakunk. Kb. 30 km van köztünk. Ha mi nem jövünk szüleimhez, ők át jönnek, anyósom szintén, pedig vele se egy városba lakunk. Mindég vigyük a helyükbe a kisfiamat, mert ők nem képesek megmozdulni? Pedig autó is van. A másik dolog meg az, hogy másnak nagyon bírnak dicsekedni hogy milyen aranyos az unoka, de "tartalom" nincs alatta. Nem a drága ajándék a fontos, de még egy értelmes dolgot nem vettek neki, vagy vásárlási utalványt adnak, amire megint nem megyek semmire, mert alig bírok rajta valamit venni. (most is kapott 3000 -osat szülinapjára, tudtam belőle venni egy pólót meg egy rövidgatyát.) Ennyiből a duriba vagy a kínaiba nem kettőt veszek. De már nehezen bírom a számat tartani, sőt nem is nekünk mondják hanem anyukáméknak. A múltkor is elvihette volna Böbe (a mama), mondta is, hogy jön érte reggel majd este hazahozza. Na a reggelből délután 4 óra lett. Na meg, azon panaszkodnak, hogy nem marad náluk sokáig meg nélkülünk se nagyon, csak 1-2 órát. Ott alig van neki játék. Anyáéknál homokozó, hinta, játék fűnyíró stb. Anyóséknál is sok játék van, amiket ő vett, hogy ha ott vagyunk, akkor bírjon játszani a kisfiam. De ott alig van 1-2 autó ami még a Jocijé volt. Vagy csak én fújom fel a dolgot?
2011. jún. 26. 14:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy apósom sose szól, Böbe a "főnök"
2011. jún. 26. 14:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem felfujjod, ha nem viszed max mérgelödik, de majd egyszer csak megy hozzátok.

Az utalványnak meg örülj, mindegy mit vettél érte és mennyit. habár nekem a minöség és nem a mennyiség számít.

2011. jún. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kicsit talán igen,nézd a jó oldalát.senkit nem kell kerülgetned,neméltek együtt,amik meg problémák adódnak azt vagy meg kell beszélni vagy hagyd rájuk.nekem inkább úgytűnik,neked ők nem szimpik,ezért meg azért,igy a kisebb dolgokon is rágodsz.Hagyd a fenébe az elmélkedést.ha nem mnetek át,na és?szóvá teszik,És?ilyenkor viccesen meglehet jegyezni,hogy nemsokára úgyis ti jöttök hozzánk.ne rádm magad ilyeneken.
2011. jún. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is felfújod egy kicsit. Azért nem rossz az, ha kapsz ajándék utalványt, legalább adnak valamit. Beszéld meg velük, hogy örülnél, ha néha ők mennének hozzátok, szívesen látod őket. Ha nincs elég játék neki anyósodéknál, mindig vigyetek magatokkal néhányat, hátha jobban el lesz a gyerek.
2011. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!