Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez is a Pavor nocturnus =...

Ez is a Pavor nocturnus = éjszakai felriadás lehet? Kislányom 2,5éves múlt. Sokat olvastam utána, lécci ne linket küldjetek, inkább tapasztalatot várnék. Ma reggel óta tudok erről a problémáról.

Figyelt kérdés

Sokszor így ébred, de maximum éjjel két órakor:

- visít, ordít vagy sír.

- közben nyögdécselve forog, tekereg, nyújtózik, csapkod.

- nem akar semmit, valamire reagál, de csak annyit, hogy NEM - mindenre, határozottan. Már ha válaszol. Nem tudom megfogni, megölelni, mert ellök magától, menekül tőlem, eltol, cumit sem kéri.

- korábban azt hittem melege van és azért izzad, de lehet, hogy ez sem az aggódó anyuka túlöltöztetése miatt van.

-láthatóan zaklatott, megnyugtatni szinte lehetetlen vagy sokára sikerül. Volt 5perces, volt 20 perces is. Szeme nyitva, igazából mindig úgy beszéltünk róla, hogy nem is tudom hogy alszik vagy ébren van!?

Ezek a fő tünetek. Persze megyek majd beszélni dokival, de jól esne megerősítés vagy ellenkezés mások tapasztalataiból. Köszönöm!


2013. máj. 21. 13:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, hogy nem tudok segiteni, csak megerősiteni, hogy nálunk is nagyon sokszor van ez- szintén 2 éves múlt a lányom.. Szörnyű! Már én is kiirtam kérdést, de nem lettem okosabb, ugyanazok a tünetek, mint Nálatok, és nem tuom igazából mit kéne csinálni!! Várjuk a válaszokat!
2013. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk ez akkor volt mikor eldugult a fiam orra és nem kapott levegőt, a fulladás élmény hozta ki belőle. Most 3,5 éves és már vagy 1 éve nem volt ilyen.
2013. máj. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Kedves első válaszoló! Te találkoztál vagy hallottál már erről Pavor nocturnus nevű problémáról? Egyik éjjel én fel is vettem, hogy hogyan viselkedik ilyenkor-arra az esetre ha esetleg neurológusra vagy pszichológusra lenne szükség a jövőben. Több helyen is olvastam hogy ez a két terület tud esetleg segíteni meg az ébresztős módszer. De először tutira kéne tudnom hogy erről van-e szó. Azért nem vagyok biztos benne, mert azt olvastam, hogy másoknál nem reagál a gyerkőc semmit. Az Lányom meg sokszor igen, ahogy írtam. De ugye ez sem szentírás!
2013. máj. 21. 15:06
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a tej/tejtermék okoz ilyen tüneteket :( amikor nem kap átalussza az éjszakát
2013. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nßlunk is volt, igen ez a Pavor. Fél çv alatt elm?lt. A gyerekdoki azt mondta nem kell vele foglalkozni.
2013. máj. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mi három és fél éve küzdünk a pavorral, voltunk alváslaborban is a Madarász kórházban, ott erősítették meg. A leírt tünetek abszolút a pavorra illenek. Szívesen írok még tapasztalatot, ha van kérdésed.
2013. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Nálunk a tejtermék kizárva, mert tejet, kakaót mindennap iszik de ez nincs minden éjjel. Hála Égnek! A fél évvel az olvasottaim alapján szerencsétek volt. Attól félek, hogy ha kezeletlenül illetve csak várva várunk akkor meg esetleg egy másfajta alvászavarrá alakul?! A Madarász utcaiban mit mondtak erre? Mit kell tenni? Voltatok neurológusnál vagy pszichológusnál? Kellett valami nagyobb trauma a kialakulásához? Csak azért kérdezem ezt mert nekünk a legelső ilyen éjszaka akkor volt amikor kibukott hogy bölcsibe jár. Az ébresztős módszert próbáltátok? Hirtelen ezek jutottak eszembe és köszönöm ha válaszolsz! Azért nem írok privit, mert másokat is érinthet, érdekelhet, mint pl. az első válaszolót! :)
2013. máj. 21. 16:50
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem fél éve van, hanem három és fél éve.

Sajnos konkrét kezelés nincs a pavorra, ki fogják nőni. Csak van, akinél 5 éves korban abbamarad, van, akinél 15 évesen.

Pszichológusnál voltunk, kb 4-5 hónapig jártunk hozzá, semmi kórosat nem mondott, kiegyensúlyozott gyerek.

Trauma nekünk nem volt, semmihez nem tudom kötni az első megjelenést, annyi csak, hogy épp beteg volt, lázas, de nyilván nem ez váltotta ki. Viszont azóta is vigyázni kell, mert neki a 38,5 fokos láznál már nagyon durva rohamok vannak, tehát nem engedhetjük felmenni a lázát.Hűtőfürdőzünk (a gyógyszer mellett).

Az ébresztős módszert javasolta a doktornő a Madarászban is, próbáltuk is, de azt vettük észre, hogy nem mindig válik be, mert volt, hogy az ébresztgetés közben lett roham. Így aztán abbahagytuk. Próbáltuk a homeos bogyókat is, de annál meg az elején ugye felerősödnek a tünetek, hát brutál rohamok is voltak, így abbahagytuk a szedést.

Kettő dolgot tudok tanácsolni, bár mindkettő közhelynek tűnik, de nekünk ezek válatk be: a hihetetlen nagy rendszer az alvással kapcsolatban, mindig nagyon figyelünk, hogy ne pörögjön túl este, nincs esti tévézés, este már nyugi van, mindig ugyanakkor fekszünk, mese, puszi, beszélgetés. A másik, hogy roham alatt mi szülők megpróbáljuk megőrizni a nyugalmunkat. Az első évben mindig nagyon ideges voltam roham alatt, annyira akartam segíteni, hogy hamar vége legyen és megnyugodjon és aludjon tovább, és azt vettem észre, hogy ettől ő is sokkal jobban bepörgött. Most már tudatosan nyugodt vagyok, a hangom, a mozdulataim, és ez jó hatással van a gyerekre is. Baja nem lehet és minden rohamnak vége lesz egyszer, erre gondolok. Írtam egyszer emait egy neurológusnak, hogy ez és ez van, ő szerinte érdemes-e elvinnem hozzá (mi is csináltunk felvételt a rohamról), azt írta vissza, szívesen lát minket, de nincs értelme, sokkal ijesztőbb a szülőnek, mint amilyen, nincs tennivaló, kinövi. Hát, ennyi. Ahogy nő, egyre kevesebb a roham, és egyre kisebb az intenzitása is, most már csak felül és sírdogál, régen toporzékolt, üvöltött, nézett a szemembe, de nem ismert meg és kiabált, hogy anya, anya és közben láttam rajta, hogy fél tőlem, fél a szekrénytől, az ablaktól, mindentől. Most már nem olyan ijesztő és talán havonta-kéthavonta egy-egy roham van.

2013. máj. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Elnézést, most látom, hogy a fél évet nem nekem írtad.
2013. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szia/sziasztok! Köszönöm ezt a hosszú leírást. Sokat segítettél mindenképp figyelni fogok az esték nyugalmára-már amennyire lehet, mert a dackorszak közepén nem akar fürdeni, aztán nem akar kiszállni, nem akar sem törölközni sem felöltözni és különben aludni sem, de mindent akar amit nem kéne...nehéz lecsillapítani.

Az elmúlt éjjel egyébként furán hajnal 4kor ébredtem arra, hogy kiabál és nyűglődik. 2-3perc alatt meg is nyugodott, de persze nem miattam hanem egyszer csak elaludt. Nem simogattam, nem beszéltem mert nem akarta, elküldött. Csendben vártam Mellette aztán egyik pillanatról a másikra elaludt. Ez így kereken szerinted a pavor? Csak mert ugye vannak rövid rohamok, van hogy válaszol, van mint tegnap hogy hajnalban van, nem éjfél előtt. Vagy ez mind csak annyi, hogy egyszer gyengébb máskor erősebb a roham? De aztán ha nem pavor, akkor mi lehet? Titeket a doki küldött el a Madarász utcai kórházba? Vagy máshol hallottatok erről és kerek perec kértetek beutalót? Meddig tartott a kivizsgálás? Voltunk ott mi is amikor 3hós volt, mert sokat jelzett a légzésfigyelő, de egy éjszakát figyelték és meg is volt az eredmény. Szerencsére minden ok! Ez a vizsgálat hogyan történik? Mi van ha nincs roham éppen akkor amikor ott vagytok? Bocsánat, ha túl sok a kérdés, de borzasztó erre ébredni... bár jónak írom e szavakat :) Válaszod előre is köszönöm! Nyugodt éjszakát Nektek!

2013. máj. 22. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!