Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen figyelmetlenek...

Miért ilyen figyelmetlenek manapság a gyerekek?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször találkozom olyan helyzettel, ahol a gyerekek úgy kezelik az idegen embereket mintha tárgyak lennének vagy egyenesen levegőnek nézik őket.

Például: sétálok a bevásárló központban, a 3 szalagdáló gyerek már messziről látja, hogy jövök, ennek ellenére az első belém roham teljes erőből. Utána még csak rám sem néz, észre sem vesz, egyáltalán semmilyen módon nem reagál csak szalad tovább. És a másik kettő aki utána jön, ugyanígy viselkedik pedig lett volna idejük megállni, miután látták mi történt.

Vagy amikor sorban álltam fizetni és beállt mögém egy gyerek az anyjával. A gyerek gyakorlatilag a s*ggembe mászott, nem tudom mitől félt, hogy elveszik a helyét a sorban? Na mindegy. Mikor elkezdek mozogni, hogy pakoljam amit vettem, meg sem mozdul, észre sem vesz, az sem zavarja, ha nekimegyek, rálépek véletlenül. Pedig szemben állt velem, de egyszerűen olyan érzés volt mintha keresztül nézne rajtam üveges szemmel. Az sem zavarta, hogy rátolom kosarat amikor a helyére raktam, pedig ott volt egyenesen a képemben, mindent látott. Most én könyörögjek neki, hogy vigyázzon már magára, álljon félre, mikor mindent lát? És még sorolhatnám az eseteket. Arról, hogy csókolom, kérem, köszönöm, elnézést még sosem hallottam már nem is beszélve. Vagy arról, hogy a szüleik ilyenkor semmit sem csinálnak.

Ez a bambaság valami életkori sajátosság, vagy mi? Hogy képesek így egyáltalán túlélni egy napot, ha nem látják meg ami a szemük előtt van?



2013. máj. 21. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Ez főleg a nevelés hiánya,gyerekként(23 vagyok),megtanították,legyek udvarias,toleráns,segítőkész,figyelmes,ha a felnőttek beszéltek nem szóltam,nem kiabáltam bele,nem mentem neki a felnőtteknek,figyeltem,hogy normálisan közlekedjek ha mégis valakinek neki mentem véletlen bocsánatot kértem,manapság ez elég ritka és szerintem a nevelés hiánya miatt
2013. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyerek úgy viselkedik, ahogy azt a környezetében látja. És sajnos a felnőttek nagy részétől is ezt látja.Luxus köszönni, tolakodni kell a sorban, félrelökni a másikat...:(
2013. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nekem ez néha már nem is neveletlenségnek tűnik, hanem mintha agyilag nem lennének képesek feldolgozni, hogy ott egy másik ember...
2013. máj. 21. 20:01
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Ne aggódj, a múltkor velem is hasonló dolog esett meg. Egy kis kosárkával a karomon totyogok nagyobbacska pocakkal a helyi CBA-ban. Nem volt telepakolva, csak némi gyümölcsért, meg tejért mentem be. Erre éppen indulnék meg a kasszák felé, mikor egy 5-6 éves gyerek hátulról arrébb lök, és rám rivall, hogy "Eredj már!", miközben én az egyensúlyomat próbálom visszanyerni, hogy ne az újságok és a kutyakaják között kössek ki. Szülő persze sehol, vagy jól beépült a mögöttünk lévő wc-papíros sorba, de ha nem egy 27 hetes pocakkal lettem volna megáldva, utána iramodom és megkérdezem, hogy hol vannak a szülei, akik ilyen jó modorra tanították! Nagyon szomorú... És ezt mondom én úgy, hogy óvónő vagyok. :(
2013. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mert nincs aki megfegyelmezze őket.

nincs előttük követendő példa.

2013. máj. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, egy fontos info' lemaradt... - Mégpedig, hogy hány év körüli gyerkőc(ök) lehettek. 2 vagy 10??? Nem mindegy! :)
2013. máj. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok,látom idetévedt néhány anyuka aki képtelen megnevelni a gyerekét... néhány hete a játszótéren voltam 2 éves fiammal,aki a homokozóban játszott,egy 3-4 éves kisfiú mellett,kisfiam el akarta venni az autót,és mondtam neki,hogy most a kisfiú játszik vele,keresünk másik játékot,erre a kisfiú rám kiabált,hogy az nem az Ő autója én mégis mit képzelek??!,köpni-nyelni nem tudtam,hogy egy 3-4 éves kiskölyök mégis milyen alapon kiabál,és tiszteletlen egy felnőttel aki ráadásul még idegen is számára,anyuka persze oda sem nézett,majd következőleg egy másik kisfiú 4-5 éves volt,le szállt egy oroszlán alakú kis rugós játékról,kisfiam szaladt oda,hogy ráül,erre a gyerek odarohant lerántotta a fiam,még jó,hogy időben elkaptam,hogy az az Ő játéka,anyuka annyi mondott jaj ne csináld,mert nem kapsz fagyit,gyerek erre válaszolt nem baj apám majd vesz nekem,majd anyuka folytatta a csevegést,én annyit mondtam a fiamnak irigy kisfiúval nem foglalkozunk,és elvittem onnan...
2013. máj. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ovodai nyitott napon voltunk a 2 éves lányommal. Volt ott egy kislány, aki elejétol kezdve elvett egy kocsit egy babával és azt szorongatta, senkinek sem adta. Mivel nem volt csak 2 drb kocsi, az óvonéni szolt, hogy adja most egy kicsit az én lányomnak is. Erre o nem adta. Az anyja meg nevetett és megdícsérte a lányát. En meg adtam egy másik babát a lányomnak. Sajnos a szulok is így viselkednek, akkor mit lehet elvárni a gyerektol.
2013. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kisiskolásokról beszélek. Érdekes módon a kissebbek mindig észrevesznek, egyenesen a szemembe néznek, próbálnak kapcsolatot teremteni.
2013. máj. 22. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!