Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyereketek hogy...

2 év körüli gyereketek hogy ébred reggel? Mit csinál?

Figyelt kérdés

A lányom átjön, befekszik mellém, majd 2perc után nyüszög, hogy kapcsoljak mesét. Persze nem kapcsolok. Akkor kiakad, hisztizik egy sort. 2 perccel később közli, hogy felkelünk, és ha én nem akarok, mert pl 3/4 6 van, akkor eszeveszett ordításba kezd.

5 másodpercig nem tud mellettem nyugodtan feküdni, vergődik, forog, csapod, nyávog, semmi nem jó neki. "Ne nyúlj hozzá anya, ez az én takarom! Ne Csukd be a szemed! Ne vedd el a párnát!"

Jelen pillanatban a szobájában visít, mert elzavartam, fél 6 óta vergődött. Más gyerek is csinálja, vagy csak a lányom?


2013. máj. 22. 06:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

6 ora korul ebred, felkelunk, utana reggelizik, oltozes es mindjart indulunk a bolcsibe.

Hetvegen is ugyan ez a menetrend, csak visszafekszik meg fel orara, de soha nem eroltetem, ha meset szeretne, megbeszeljuk, hogy egyet, es utana kikapcsoljuk a tv-t. Megerti. 1 mese nem a vilag, o mar nem akar aludni, ha kelsz vele, egyutt oltoztok, es megbeszelitek, ki mit csinal reggel. Neha engedj, de ez csak egy velemeny.

2013. máj. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hétvégén van mese, de hét közben bölcsi van, olyankor nem engedek. Már csak azért sem, mert bár okos és értelmes gyerek, de azt nem tudja elfogadni, hogy csak egyet nézhet. Akkor meg azért van hiszti.
2013. máj. 22. 07:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor áldom a lányaimat, mert nálunk sosem volt ilyen. Mondjuk nem is tudtak kimászni a kiságyból, az igaz, de ismerve a reggeli temperamentumomat, sunnyogva lapítottak volna, ha nekiállnak hisztizni.
2013. máj. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rácsos ágyban alszik. Nem tud kijönni. 9:30 és 10:30 közt ébred. Reggelig alszik ébredés nélkül este 9től.

Felébred és kiabál, hogy Anya! .

Kihozom, lefekszik mellém és összebújunk.

2013. máj. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém júliban lesz 2 éves, még nem bölcsis, 7-8 között kel és már pörög is. :)
2013. máj. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam két és fél éves.Nekem legkésőbb hatkor kel minden reggel. Kicsit hozzámbújik az ágyban, lustizunk, aztán menetrend szerint átmegyünk a nappaliba, kapcsolok neki mesét és oda készítek mellé kekszet illetve innivalót. Míg ő mesézik elkészítem a reggelit, teát, kávézok stb........Ez minden nap így megy, bár mi nem vagyunk bölcsisek. De szerintem ezt ugyanúgy meg lehet oldani akkor is, így te is nyugodtan csinálhatod a dolgod indulásig és ő sem hisztizik vagy lábatlankodik addig.
2013. máj. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is vannak napok, mikor felébred korábban, olyankor én megyek át hozzá, de az ágyból nem engedem kimenni, elmondom neki, hogy még nagyon korán van, és még kicsit pihizzünk.

Olyan 6.15-6.301 közt ébresztem, vagy rámcsimpizik, és bújik pár percig, vagy fogja a cókmókját(takaró, ksipárna, alvósállatka), és átcuccol a mi ágyunkra, ott hentereg, ha kéri akkor bekapcsolom neki aminimaxot, reggel tök aranyos mesék mennek, köben simán fel tudom öltöztetni, meg hozok neki 1 pohár tejet, vagy teát, míg azt megissza, addig én is összekapom magam, és megyünk a bölcsibe 8ra.


A tv kikapcsolást ő végzi nagy büszkén!!!!

Ezt a következőképp értem el:

Már egyik este elkezdtem neki mondani, hogy reggel csak akkor kapcsolunk tv-t, ha amikor szólok ki is kapcsolja.

reggel is elmondtam neki, hogy ha szólok, kapcsol, és indulás, különben du. nem lesz tv, és másnap reggel sem. Első nap volt, persze hogy nem kapcsolta ki. :-) Én nyomtam ki, majd du. nem engedtem bekapcsolni, másnap már ugyan sírva, de ő kapcsolta ki reggel, irtóra megdícsértem, és mindenkinek elmeséltem az úton akivel csak találkoztunk. :-DDD

Ma pedig minden zokszó nélkül tudja, hogy ha azt mondom ez az utolsó mese, akkor az kapcs+indulás. :-))

Én direkt rászámolok erre, mert amúgy 2 percre vagyunk a bölcsitől, de úgy vagyok vele, hogy eléggé baj neki az hogy otthagyom a böliben, hát akkor reggel had legyen neki egy kis öröme..én meg addig tudok kávézni...:-))

Nem a világ vége sztem reggel 1-2 5 perces mese...:-))

2013. máj. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!