Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnőm kislánya jövő hónapba...

Barátnőm kislánya jövő hónapban lesz 3 éves és még nem beszél. Van egy 6 éves bátyja is, nincsen ingerszegény környezetben. Még nem szobatiszta, pelenkás. Valaki járt már így, hogy későn kezdett el beszélni a gyereke?

Figyelt kérdés
Nekem már van 3 gyerekem,többször mondtam már neki,hogy vigye el dokihoz,legalább egy hallásvizsgálatra,hogy hall-e rendesen a kislány,mert szerintem kicsit le van maradva,de nem igen foglalkozik vele,szerinte még ráér.
2013. máj. 23. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se érne rá mert már beszélnie kéne ,védőnő nem szolt nekik ,3 éves státusz vizsgálaton egyik kérdés beszél e mondatokban és szobatiszta e .
2013. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen az én 2 fiam voltak ilyenek de az egyiknek ezért kikellet venni a manduláit tul nagyok voltak,utána logopédushoz jártak,járnak .viszont 3 éves korukra ők már szobatiszták voltak .
2013. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az en baratnomnek a fia most 3,5 eves, most kezd olyan szinten beszelni, hogy mar nehany szonak az elso ket betujet mondja. Voltak orvosnal, de csak kontrolra hivta vissza oket fel ev mulva, meg nem kell vele foglalkozni. De megnezte milyen ertelmi szinten van, mennyi erti meg a dolgokat, jo e a hallasa. Ez miatt viszont erdemes lenne, ha megnezne valaki, mert ezeket jo kiszurni. Viszont szobatiszta volt 3 eves korara
2013. máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm kisfia. Róla kiderült, hogy nem hall, de őt megműtötték és az egyik fülére azóta valamennyit hall, és azóta már beszél is:)
2013. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam februárban volt 3, és alig beszél. Legalábbis alig értjük. Én már mindenhol voltam vele, pedig a családom nagy része egy ádáz, gonosz nőszemélynek titulál, aki arról ábrándozik, hogy fogyatékos a gyereke.

Hallásvizsgálat, logopédus, gyermekpszichológus, nevelési tanácsadó.

Nekünk eddig túl okosat nem tudtak mondani, csak majd, hogy behozza. TSMT gyakorlatsort irattunk neki 2 hónapja csináljuk, elég hatásos, már mondatokban beszél.

Kb 2 hónapja pisi megy a wc-be, a kaki eddig a bugyiba ment, de talán most már megszokja, hogy azt is a wc-be kell. Én a TSMT-t mindenképpen javaslom, meg a hallásvizsgálatot. Mást nagyon ekkora gyereknél úgysem tudnak csinálni.

2013. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De vigyétek el a gyereket a beszédvizsgáloba ott megmondják mit csináljatok csak idöpontott kell kérni .
2013. máj. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!