Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csak egy gyereked van?...

Miért csak egy gyereked van? Nem hiányzik, hogy legyen egy kistesó is?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem, valami front van mostanában? Ez már nem az első kérdés, ami azt taglalja, hogy miért van csak 1 gyereke az embernek.


Mert így érezzük jónak. De hiányzik, hogy legyen testvér, de én úgy gondolom, hogy 1 gyereket is éppen elég felnevelni és ez mindenkinek a magánügye. Ha valaki éppen a 3. gyerekét várja, az azért van bántva, akinek meg csak 1 van, az meg azért. Mindenki annyit vállaljon, amennyit fel bír nevelni.

2013. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert így döntöttünk a férjemmel.


Nem hiányzik.

2013. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert még csak 9 hónapos. És igen, egynek meg tudunk adni mindent, kettőnek nem tudnánk jelenleg. Amíg nem lesz több pénzünk, addig nem is lesz több, az egy gyermekünk legyen boldog, ne éhezzen, legyen fedél a feje felett, és persze mi se éhezzünk, és ne kapcsolják ki az áramot. A múltkor itt olvastam, hogy 3 gyerekes szülők, havi 30ezrük marad 5 emberre enni, ruházkodni, tisztálkodni, nincs pénzük pl. gyümölcsre. Mire jó ez? Inkább legyen meg nekünk mindenünk, mint öten nyomorogjunk. És jelenleg nem hiányzik a tesó sem, mivel a fiunk 9 hós, kitölti minden percünk.
2013. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert 10év küzdelem után estem teherbe 35évesen és a doki azt mondta már nem lehet több.

De hiányzik, hogy legyen tesó de ez van..

Kevesebbet érünk mint a többgyerekesek?

2013. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem érzem azt hogy meg tudnék birkózni két gyerekkel,így is sok a gond az én lányommal.Szeretnék neki testvért,de majd idővel.Ha nem lesz akkor nem.Ez az anyagiaktól is függ.
2013. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy gyermeket tudunk biztonságosan felnevelni, mindent megadni neki amit kell. Így jól megvagyunk. Nem mondom, hogy nem hiányzik még egy gyermek, de nem valószínű, hogy lesz még egy. Meg van mindenünk, eljutunk nyaralni szinte minden évben, elmegyünk hébe-hóba erre arra csavarogni.
2013. máj. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

anyagiak, meg mert "öreg" vagyok, túl sokáig vártunk az elsővel, most meg már késő...40 körül az embernek a türelme is sokkal kevesebb...

De amúgy igen, nagyon hiányozna egy tesó, vagy akár több is, de hát ez van, mondjuk ami vigasztal, hogy anyagilag sem engedhetnénk meg magunknak..

2013. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De hiányzik,nem azért vállaltunk csak egy gyereket mert nem szeretjük,hanem mert mindent átgondolva igy láttuk jónak.A kor miatt,a munkahely miatt,és még sorolhatnám.azért nem mert ő megkap mindent a másodiknak meg már kevesebb jutna,nem,ő sem kap meg mindent és a második se kapna kevesebbet,de igy láttunk biztonságosabbnak.
2013. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én azt érzem, nagyon is véges a türelmem, két gyerek cívódását már nem bírnám cérnával. A hisztik így is megviselnek, ha rosszabb passzban vagyok. Most sok időm van a lányomra, oda tudok rá figyelni. Sokat járunk gyerektársaságba, unokatesókkal együtt sokat van, én úgy látom neki sem hiányzik a tesó(most lesz 4 éves). Ráadásul nekem fontos a munkám, és csak úgy tudok egyensúlyban maradni, ha magamra is van egy kis időm, ez több gyerek mellett lehetetlen. Szóval így jó a mi kis családunknak hármasban.
2013. máj. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mert genetikailag nem illünk össze a férjemmel és az egy szem gyerekünk is több sikertelen terhesség után született - egészségesen, többet nem kockáztatok, mert minden egyes elveszített babába belehaltam.
2013. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!