Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem hajlandó felvenni a...

Nem hajlandó felvenni a pelenkát viszont bepisil?

Figyelt kérdés

Délután már nem pelenkában alszik néha becsurog,de nem vészes.


4 napja viszont nem tudom ráadni este a pelenkát,mert hogy ő majd fel fog ébredni. De persze nem.

2-3-4 alkalommal csurgott be neki az utóbbi éjszaka. Van amikor a pisire felébred,de van hogy alszik tovább. Próbáltam ráadni alvás közben a pelust, de ha felébred,akkor teljesen elkenődött,hogy miért van rajta. LEgyünk kitartóak ha ennyire akarja, és majd megszokja, vagy mit csináljak??


Ja 30 hónapos a kicsikém


2013. máj. 26. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen legyetek kitartók,ha ő úgy akarja,akkor megérett rá,tegyél alá vizáló lepedőt stb,majd megszokja hogy nincs pelus,és felfog ébredni vagy ébreszted 1x éjjel pisilni.


5gyermekes

2013. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés. Szerintem attól még, hogy nem akar pelust, nem érett meg rá, hogy anélkül aludjon. De másrészt meg nehéz ráerőltetni, ha a szándék megvan benne, hogy felkeljen pisilni, csak nem megy :(.

Az egyszer felkelted pisilni taktika sem biztos, hogy beválik. A kisfiam már szoba és ágytiszta volt, amikor mégis egy-kétszer bepisilt. És egyszer hajnalban bepisilt, áthúztam az ágyat, de nem tettem alá vízhatlan lepedőt, mivel épp akkor pisilt be, plusz a wc-be és még kb 2 órát kellett reggelig aludni. Szerinted?! Persze, hogy 2 óra múlva a komplett ágya tiszta pisi lett. Állítása szerint csak mélyen aludt :)


ÚGyhogy nem nagyon tudok segíteni, de gondoltam a fennti infók is hasznosak lehetnek :)


30 hónaposan már elég nagy, lehet vele "tárgyalni". Ha megbeszélitek, hogy amennyiben bepisil éjjel, úgy kap pelust és ha egy hétig (vagy 3 napig, amit jónak látsz) száraz pelussal kel, akkor újra elhagyjátok? És ha újra bepisil, újra alkut köttök?

ez még talán működhet. vagy marad a rendszeres ágyhúzás, de az sem biztos, hogy jó neki, ha pisisen alszik :(


Kitartás és sok sikert!

2013. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!