Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hét éves fiú gyermekemnek még...

Hét éves fiú gyermekemnek még tetszik a rózsaszín. Pizsamában csak a rózsaszínt hajlandó felvenni. Mit csináljak? Valami tuti tippet kérek.

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért baj, ha szereti a rózsaszínt? Próbálkozz a pirossal. Árnyalat szerint, egyre erősebb piros,először csak halvány és így tovább. De szerintem ez nem tragédia.
2012. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én szoktam látni pasikat is rózsaszín ingben. Bár az inkább lányos szín. Talán ez az egyetlen szín, ami kifejezetten lányos, meg talán a lila. De pl a fiam is rózsaszín sapkát akart venni, de mondtam neki, hogy az lányoknak való, aztán simán választott másikat.

Talán vegyél neki valami kafa pizsamát, ami kifejezetten fiús, és tetszik is neki.

Esetleg, ha azt mondod, hogy nem áll jól neki a rózsaszín?

2012. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

A kisfiamnak két rózsaszín pólója van és az a kedvence. :)


De zokniban is van neki rózsaszín, az oviban nem foglalkoznak vele.

2012. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Amúgy is lányosnak találod? Lányos játékokat játszik, haja hosszú? Mozdulatai lányosak? Lányokakkal barátkozik? Mert így önmagában, az, hogy szereti a rózsaszínt... 40 éves családapák is hordanak rózsaszínt, ma ez már normálisnak számít (más kérdés, hogy tetszik-e...)
2012. okt. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ma már elfogadott a rózsaszín fiúkon is. Pizsamában pedig teljesen mindegy a színe.



A lila a kedvence a fiamnak: bársonynadrág, pulóver és ingben van neki, de nagyon szereti hordani s alig lehet leimádkozni róla hogy kimossam, mert annyira szereti.

2012. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
# 4/5 A mozdulatai nem lányosak, csak unom már, hogy hétéves fiúként még a rózsaszínért kell rajongania.
2012. okt. 8. 10:36
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát ha más baj nincs, csak az, hogy unod, akkor szerintem neked kell ezen túltenned magad. Da ha akarod, riogathatod azzal, hgy kicsúfolják, az használhat esetleg :)
2012. okt. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tuti tipp? Hagyd őt békén. Minél jobban rástresszelsz, annál rosszabb lesz. Ahogy mások is írták, felnőtt, családos férfiak járkálnak rózsaszínben. Vegyél más színű ruhákat neki, egyre többet, de ne űzd őt ezzel a témával, mert annál jobban fog ragaszkodni hozzá.
2012. okt. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Örülj neki hogy csak ennyi a gondotok!


Hagyd már szegény fiút s azt vehesse fel, amit szeret!

2012. okt. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
de ez csak egy beteges sztereotípia hogy bizonyos színeket csak bizonyos nemű emberek hordhatnak
2012. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!