Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szüksége lehet egy 5 éves...

Szüksége lehet egy 5 éves gyereknek saját TV-re?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy 5 éves gyereknek kéne venni saját Tv-t?

2013. máj. 28. 09:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2013. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi szüksége rá. Ha tévézni szeretne akkor felügyelettel, amit engedek neki nézheti.....
2013. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, főleg nem a saját szobájában.
2013. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 7 éves, nincs neki. Nem is hiszem, hogy kéne. De nálunk nincs vita, ha nézni akar valamit, nézheti (persze időben van megkötés). Ha nekünk akkor épp megy valami, akkor azt megnézzük utólag neten.


Főleg a reklámokkal van bajom egyébként, szeretem megbeszélni vele, hogy mit lát és mi a valóság.

2013. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyszer már tettem fel ezt a kérdést, persze nem így, de akkor egész más válaszokat kaptam. Az a helyzet, hogy én a gyermek apja vagyok, elváltunk az anyjával, és ő akar venni neki TV-t, amit nem helyeslek. Erre megkaptam, hogy irigylem a gyerekemtől a dolgokat. Bár jobban belegondolva, lehet, hogy jobb lenne, ha saját TV-je lenne, mert akkor talán nem az éjjel-nappal budapestet nézné az anyjával...
2013. máj. 28. 10:03
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"talán nem az éjjel-nappal budapestet nézné az anyjával..."

Hanem felügyelet nélkül, még kevésbé neki valókat.

Semmi szüksége saját tv-re egy ilyen korú gyereknek. Azért mert elváltatok a gyerek ugyanúgy a tiéd is. Gondolom fizetsz tartásdíjat, tehát jogod van beleszólni a gyerek nevelésébe.

2013. máj. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szólhatok bele, amikor az anyjával van, úgyis azt csinál, amit akar. Annyit tudok tenni, hogy amikor velem van, nem néz ilyeneket. Ugyanez a helyzet a chipsszel meg a hamburgerrel is, a rendes kaját nem eszi meg, de nálam nem kap ilyesmit.
2013. máj. 28. 10:17
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


szerintem sem jó ötlet a tévé egy ilyen kicsi gyerek szobájába. Nagyon nem. Akkor hogyan fog nyugodtan aludni, ha az ágyból nézi az izgalmas műsorokat? Hogyan tudsz biztos lenni abban, hogy az életkorának megfelelő műsort fog nézni?

Egyáltalán nem tartom igazán pihentetőnek azt az alvást sem, amikor megy a tévé közben. Nem is egészséges.


Ha mindenképpen szeretnél neki venni valamit, amit önállóan használ (és nem a rémes sorozatokat bámulja együtt az édesanyjával), akkor esetleg egy fejlesztő, sok-sok feladattal ellátott, korosztályának megfelelő gyemeklaptop (esetleg magyar mellett vagy helyett egy másik nyelven?)

Ezzel már nagyszerű logikai, formafelismerős, összepárosítós stb. feladatokat lehet játékosan megoldani, esetleg dominózni, memóriajátékozni, számokkal, betűkkel "zongorázni" és ez is "menő" értékes ajándék lehet.


Vagy még az jutott eszembe, hogy ha ilyen műszaki cikkben gondolkodsz, akkor egy minihifi mp3 lejátszós, hozzá néhány hangoskönyv, mesekönyv, mesealbum, gyermekdalos cd sokkal hasznosabb lenne neki- esetleg mikrofonnal, kareoke gyerekdalos cd-vel és akkor lehetne énekelgetni, táncolni hozzá.

Esetleg egy hordozható dvd lejátszó, de csak direkt nekivaló mesefilmekkel, természetfilmekkel, vagy pl. a mi micsoda sorozattal? Ezt is lehet, hogy jobb lenne inkább együtt nézni és a látottakat megbeszélni.


Nem tudom pontosan, hogy mikor megy a budapestes sorozat, de gyanítom, hogy este. Csak ezért ne vegyél tévét neki.

Esetleg az édesanyát nem lehetne finoman rávenni, hogy a sorozat helyett a kicsi ébren töltött idejében inkább együtt játszanak, olvassanak mesét és ha nagyon nem bírja ki a sorozata nélkül, akkor azt nézze meg neten vagy felvételről, ha már a kicsi elaludt?

Szép napot:

2013. máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem én veszem neki a TV-t, hanem az anyja. Nem lehet rávenni az anyját ilyesmire, eleve, ha magától nem jut eszébe, h ilyen műsort nem kéne a gyereknek néznie, akkor szted mit reagálna, ha én hívnám fel erre a figyelmét? Így is mindig engem szapul, én vagyok a rossz.
2013. máj. 28. 10:28
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem. Ne gubózzon már be a szobájába saját tévével.


18 hetes kismama és egy 2 éves kislány anyukája.

2013. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!