Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az lehet gond, ha néha nem...

Az lehet gond, ha néha nem megy a gyermek óvodába?

Figyelt kérdés
Nem betegség miatt. A néha alatt azt értem, hogy két-három havonta 1-2 hétig.

2013. máj. 29. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kis csoportban nem, középsőben, nagy csoportban orvosi igazolással lehet csak távol.

De egyébként elmehet!!!

2013. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
oviban, orvosi igazolással? Én ismerek olyat aki évente kb 2 hónapig nem viszi a gyereket mert külföldön vannak. Nem kell orvosi igazolás, természetesen szólnak az oviban mikortól nem megy és mikor megy újra de van hogy ez is csúszik akkor telefonálnak hogy még nem megy x napig. Múltkor is volt egy iylen kérdés legtöbben irták hogy nem kell orvosi igazolás ha nem betegség miatt van. Az oviban azért fontos az orvosi igazolás hogy betegség után az orvos engedi újra közösségbe mert meggyógyult.
2013. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem kértek hozzá eddig orvosi igazolást az óvodában. Igazából inkább olyan szempontból érdekel, hogy ez a gyereknek árthat-e, vagy kimarad-e valami fontosból, mint mondjuk ha iskolában csinálnák ugyanezt.
2013. máj. 29. 09:55
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Egyátalán nem gond.Sőt nekem már meg is szabták e hó 31ig vihetem,mert gyesen vagyok.

Akkor csak beiratni kötelező vinni már nem.felháboritó,vagy csak nálunk van igy hmm.

2013. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Hozzászokhat, hogy van olyan, hogy nem mehet, aztán majd rendszeresen kikönyörgi majd!

Én is ilyen voltam az óvodában, de szerencsére iskolából sose lógtam!

Abban az esetben talán meg engedhetőbb lehet, ha kistesóval vagy otthon, mert ha dolgozol akkor nem tudom honnan szerzel ennyi szabadságot?


Üdv.: két gyermekes Anyuka

2013. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Férjem sokat utazik a munkája miatt. A kisfiam 5 éves ovis, én itthon vagyok most újra a 2 évessel. Sokat mentünk vele idén. Szeptembertől már dolgozok ismét szóval nem lesz ilyen. Ezt az évet kiélveztük:) Szintén 2-3 havonta 2hétről volt szó.

Soha nem volt gond. Szóltam előre persze. Jó utat kívántak és ennyi:)

2013. máj. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én az apuka vagyok, és szétmentünk a lányom anyjával. Mivel távol lakunk egymástól, így tudom megoldani a láthatást, de ez az anyjának nem tetszik. Azt mondja, hogy vigyem ovi szünetekben, de arról sose tájékoztat, hogy mikor is van ovi szünet. A nyárit tudom csak, akkor nálam is lesz jó darabig, de már ezen is variál... Meg azért én is csak dolgozom, én se tudom akkor vinni, amikor az anyja kitalálja. Arról nem beszélve, hogy 1-2 napra nincs értelme elhoznom, mert az oda-vissza utazás egy-egy nap. Nem értem, miért nem lehet ezt normálisan megbeszélni, miért fáj neki, ha így hozom el. Ha iskolás lesz, nyilván már nem tudom ezt megtenni.
2013. máj. 29. 10:49
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 havonta 1 hét simán belefér. Az anyukának lehet hogy azért nem tetszik, mert esetleg nehéz lehet egy hét után vinni ovodába, nehéz az újra beszokás, jó volt neki apucival otthon, ezért nincs kedve oviba menni.

Nálunk is van hogy 1-2 hétig nem megy a lányom oviba, mert sűrűn utazunk, és az első napok mindig gázosak, mert még benne vannak az élmények, szeretne inkább velünk maradni.


Az oviban amúgy nem szólnak érte, de előtte mindig kell jelezni, ha nem jön a gyerek hosszabb ideig, mert ha nem jelezzük, akkor az betegség miatti távollétnek minősül, és akkor orvosi igazolás kell.

2013. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mindig időben szólok előtte, mert tudom, hogy az óvoda felé ezt jelezni kell. Megértem azt is, hogyha utána nehéz újra óvodába vinni, de akkor inkább ne találkozzon velem, az apjával? Meg gondolom akkor ovi szünet után is nehéz újra oviba vinni. De akkor ennyi erőből pl. játszótérre se viszem, mert nehéz onnan haza imátkozni?
2013. máj. 29. 11:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt írtam, hogy ennyit kibírhatna az anyuka, ha csak az a gond hogy 1-2 hét után nehezen illeszkedik vissza a óvodába. Habár a személyes véleményem az, hogy ez az ovis dolog csak kifogás lehet a részéről.
2013. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!