Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is szokott így járni?

Más is szokott így járni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves, eleven gyerek, kemény akarata van, kiabálós, de nagyon okos, tündérke mindemelett. Pár hónapja küzdünk naponta, nem fogad szót, ellenkezik, nem teszi, amit kérek. Persze nem egész nap, de vannak ilyen perceink is. Ma pl patikában voltunk, babakocsi nélkül. Elfut mellőlem, tépkedi a papírokat, feldönti a papír reklámtáblákat, sőt mikor fizettem, kifutott az ajtón. Hiába kérem, szólok, felteszem a pultra, na akkor meg ordít, hát leizzadtam. Az emberek csak bámulnak, sőt ma egy néni meg is jegyezte, milyen rossz kisgyerek. Naná, hogy megvédtem a fiam, nem rossz, csak kicsi még és eleven. A lányom is alakított néha, ő is eleven volt, de azért szót fogadott, a fiam nem. Hazajöttünk, és nagyon mérges voltam, mondtam neki, hogy nem szabad így viselkedni. Láttam rajta, hogy megbánta, itthon levette a kis ruháit egyedül, még a szekrénybe is bedobta, és jött utánam, hogy: aja, nem jeszek jossz kisfiú már! A szívem szakadt meg érte, de nem értem, miért bújik bele a kisördög, ha elmegyünk itthonról. Vagy nekem vannak irreális elvárásaim vele szemben, és ez normális az ő korában?

2013. máj. 29. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen valszeg mindenkivel van,de nem tudom mi az, hogy megvédted Szerinted is rossz volt, akkor a néninek miért nem lehetett igazat adni.
2013. máj. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért nem adtam neki igazat, mert egy babakocsis 1 éves kislányhoz hasonlította a fiamat, hogy ő milyen szépen ül. Akkor még mi is úgy ültünk :) És nem gondolnám, hogy a rossz szó erre használható lenne, inkább az eleven, kíváncsi, érdeklődő, stb... ez elvi kérdés, de nem a néni volt a kérdésem lényege!
2013. máj. 29. 15:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért bújik bele a kisördög, mert itt a dac korszak... :) - nem elevenség kérdése.


Kérdésedre válaszolva: igen, velünk is előfordul ilyen szitu (és lesz ennél durvább is).

2013. máj. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Le is írtam, hogy mással is van ilyen, de mondjuk azért ha már a reklámtáblákat borogat nem csoda, hogy szólnak, az ilyet nem szabad hagyni.
2013. máj. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ott helyben kellett volna - azonnal - megdorgálni (védés helyett), nem otthon...
2013. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jaj, két utolsó, borzasztó okosak vagytok. Van gyereketek? Ki mondta, hogy nem dorgáltam meg, hanem megdicsértem, és ki írta, hogy szó nélkül néztem, hogy felborogassa a reklámtáblákat? Ilyen ostoba választ kár írni, az alapokat mindenki tudja, a gyakorlat pedig más.
2013. jún. 1. 11:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen van gyerekem, nem sokkal fiatalabb a tiednél és baromi eleven, de ilyeneket nem hagyok neki és ha rossz a gyerekem és szólnak akkor nem neki állok védeni, mikor az illetőnek igaza van hanem bocsánatot kérek.
2013. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!