Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éven túli babátok (14...

1 éven túli babátok (14 hónapos az enyém) mit és mennyit eszik egy nap?! Konkrétan mennyiségekre is kíváncsi lennék, mondjuk 1 zsömle,1 szelet kenyér,1 alma, rántotta 1 tojásból stb.!

Figyelt kérdés
A napi 500 ml tejalapú kaját hogy oldjátok meg? Szilárd kaját kap reggelire meg vacsira és amellé, vagy időben eltolódnak ezek? Nem tudom jól csinálom-e...

2013. máj. 31. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

13 hónapos a fiam.

A reggelt 1,5 deci tejjel (sima) vagy milumil tejjel kezdi. Ha megyünk valahova vagy ha épp megromlott a tej ilyesmi akkor kapja csak a milumilt, nekem könnyebb a vizet és a tejport vinni ráadásul nem romlik meg...

Nagyon ritkán teszek neki a tejbe ovomaltint.

Amikor ezt megitta akkor jön egy fél órás hatásszünet, felöltözik stb. aztán kapja a következőt:

fél deci tejet melegítek teszek bele 7 gabonás port, [link]

jó sűrűre keverem, összetörök fél banánt azt is belekeverem meg esetleg 1-2 epret (azt most teszteltük, már eszi a többit még nem(málna stb.) esetleg egy kevés barackot vagy egy negyed almát reszelek neki bele, szóval a lényeg, hogy valami gyümölcsöt amit lehet kapni. Télen értelemszerűen a banánt kapta meg az almát mert az volt.

Ha ezt megette (fél kilenc körül) akkor délig eszik egy kókuszos kekszet még meg eszegeti a gyümölcsöket (kis kockákra vágom amit lehet azt csipegeti, szereti a gyümölcsöket nagyon, illetve megiszik még egy deci tejet is a sütihez.

Délben tegnap paradicsomlevest evett meg egy nagymama csirkéje konzervet, mert a második kaja az tarja volt sült krumplival azt meg még nem szereti a konzervnek csak a felét ette meg mert a levesből kb. egy szedőkanálnyit megevett. A délután folyamán megette a csirke maradék részét olyan 3 óra körül, meg még megivott kb. két deci tejet. Este egy deci tejből evett grízt meg este megivott még 2 deci tejet elalvásnál.

Ma a reggeli meg a vacsora kb. ugyanez lesz, uzsonnára van hogy nem kekszet kap hanem túrókrémet, van hogy ebbe a krémbe teszek neki gyümölcsöt meg a kekszet stb. A kekszet én sütöm neki itthon.

2013. jún. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anyács ***** válasza:

18hónapos lányom:

reggel 7-8: 2,5dl kakaó,

9-fél10: felvágott 2-3 szelet, sajt, paradicsom, paprika kicsi kenyér, joghurt,

12:amit mi eszünk (áltban 150.200gr-ot eszik meg)

16:gyümi (egész banán, alma, barack, joghurt, krémtúró)

19.30-20: vagy az ebédből eszik, vagy azt mint reggelire.

2013. jún. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anyács ***** válasza:
jah, és elalvás előtt mégegy kakó:)
2013. jún. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

14 hónapos kislány. Őszintén szólva fogalmam sincs, megvan-e a napi 500 ml tejadagja, mert még szopik, de szerintem már nincs sok tejem.

Nálunk így néz ki:

- Hajnalban cici

- Reggelire fél szelet vajas/sajtkrémes kenyér, néha felvágottal vagy sajttal, és 2 dl kakaó sima tejből, amit vagy megiszik, vagy nem. A tápszert nem itta.

- Tízóraira egy kisebb vagy fél nagyobb alma, vagy egy banán.

- Ebédre jórészt azt eszi, amit mi, nem mérem a mennyiséget.

- Uzsonnára egy pohár gyümölcsös vagy sima joghurt.

- Vacsira az ebéd maradéka, vagy 2 tojásból rántotta, vagy egy pár virsli, esetleg újra kenyér.

- Lefekvéskor cici.

2013. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor nagyjából hasonlóan alakulnak az étkezéseink, mint másoknak.

Nálunk úgy van, hogy elég későn kelő a lányom 9-10 körül kel. Akkor iszik 2,5 kakaót, de nem mindig megy le az egész. Aztán mikor kb egy fél óra múlva én reggelizek, abból kap még pár falatot, egy kis zsömit csócsál el, vagy van, hogy rakok ki neki, sajtot, paradicsomot, meg kaphat a rántottámból, stb... De ez nem egy teljes étkezés már, csak pár falat. Kb 1-fél 2 körül van ebéd, az amit mi eszünk nagyrészt, mert igyekszem úgy főzni, sok-sok zöldséges kaja, főzelék. Aztán 5 körül változó, hogy mit eszik, gyümölcs mindig van benne, pl egy fél banán, egy kis cikk alma meg 2-3 szem eper. De ha éppen útközben vagyunk, és a boltban meglátja a zsömlét, akkor abból útközben elfalatozgat, kb a felét eszi meg, de volt olyan, hogy lecsúszott az egész is :)

Aztán mi 7 körül szoktunk vacsizni, és általában abból is csen pár falatot, de ez sem teljes étkezés.

Aztán este elalvás előtt 2,5 dl milumil tejital.


Szerintetek jó ez így?

Elég nagy súlyú, és mindig attól félek, hogy túl sokat eszik. Persze mindenki azt mondja, hogy a gyerekek tudják mennyi ételre van szükségük, és nem tömöm egészségtelen kajákkal, nem nasizik. Ugye jó ez így???

2013. jún. 1. 11:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes! És nem eszik túl sokat egyáltalán, 14 hónaposnak szuper! Az én fiam is ennyit evett kb ennyi idősen, most 28 hónapos, most sem eszik sokkal többet. Valahogy másfél éves kora körül beállt ez a mennyiség, és azóta maradt is!
2013. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam :)


Ment mindenkinek a zöld pacsi :)

2013. jún. 1. 19:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, most jöttem elolvasni mit írtál azóta.

Szerintem nincs vele semmi baj sem. Egyen annyit amennyit akar, nem eteted nassolnivalóval akkor nem fog meghízni. Sok gyümölcsöt eszik az meg egészséges.

Ma például sajtostésztát evett a fiam, mint kiderült szereti, eddig még nem evett :D

2013. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!


Csak amiatt agyalok ezen sokat, mert nagy súllyal is született, 4200 g de magas is hozzá, 58 cm. 1 évesen volt 13 kg és 82 cm, úgyhogy nagyon nagy baba minden tekintetben, de arányos, persze vannak combik :)

És mivel én és a férjem sem vagyunk túlzottan vékonyak, nem szeretném ha azt gondolnák, hogy csokival tömöm meg egészségtelen kajákkal, azért ilyen kis erős :)

De azt is tudom, hogy most, hogy elindult, le fogja mozogni valószínűleg a tartalékok nagy részét, és azóta szerintem még most is nagyot nyúlt...


Jajj, nem tudom miért magyarázkodok, fogyóztatni úgysem lehet, ha éhes, hát enni fog, és igyekszem minél több zöldséget-gyümölcsöt elé tenni :)


Köszönöm még egyszer a válaszaitokat!

2013. jún. 1. 23:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szerintem a babák mérete és súlya egálban van általában, a tiedé is. Az enyém 3860 grammal született és 57 centi volt. Most 85 centi meg 9 kiló. Most kezdett el járni, egész nap pörög. Ha elindul a lányod akkor majd fogyni fogtok ti is :D ha eddig ez is zavart, a férjem is fogyott :D

2013. jún. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!