Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már nem bírom elviselni....

Már nem bírom elviselni. Rossz anya lennék? Annyira bűntudatom van.

Figyelt kérdés

Lassan 2 éves a gyermekem. Éjszakákat még mindig nem tudja átaludni, elvétve egyet kettőt, de rengeteget sír éjszaka, ezért én sem alszom.

Napközben (minden áldott nap) én vagyok vele, semmi segítségem nincs, édesanyám meghalt, párom szülei meghaltak, apukám nem akar segíteni, de nem is várom tőle (ha a saját gyerekével nem foglalkozott, ne is várjam, hogy az unokájával fog). Nagyikám nevelt fel, de ő már alig bír járni.

A férjem pedig dolgozik és nagyon sokat panaszkodik, hogy ilyen nehéz olyan nehéz a munkája, és nem merem megkérni, hogy vigyázzon a gyerekre. Ő eljár hetente 2-3 alkalommal horgászni a barátaival. Én sehová. Itthon vagyok minden nap a gyermekemmel és már semmihez nincs kedvem. Már rá se tudok nézni, ideges vagyok és sajnos sokat veszekszem vele. Utána persze mardos a bűntudat. Sokat sírok. És fogalmam nincs mit tévő legyek, ezért fordulok hozzátok.


2013. jún. 1. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
írasd be bölcsibe és menj vissza dolgozni, mondjuk szeptembertől.
2013. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát ha úgy érzed hogy teljesen befordulsz akkor a bölcsi a megoldás...
2013. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes amit érzel és hidd el, nem vagy ezzel egyedül (pl. itt vagyok én).

A bölcsi csak akkor megoldás, ha van a kérdezőnek munkahelye ha jól tudom.


Férjeddel lehet erről beszélni? Fontos lenne minden belső érzésed, félelmed feltárni előtte, hogy megértse min mégy keresztül.

Hiába dolgozik sokat, a gyerekkel való együttlét akár aktív kikapcsolódás is lehet számára, ráadásul kell a közös apás program is.

A férjem is 3 műszakban dolgozik fizikai munkát, néha hétvégente is, mégis sokszor elmegyek ide-oda amíg ő otthon van, mert másképp bekattannék.

Ő ezt megérti, sőt, igényli is, hogy együtt legyen a lányával.

2013. jún. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De bölcsibe nem hiszem, hogy beveszik, mindenesetre megpróbálom. Ugyanis nincsen munkahelyem, nincsen hová visszamennem. És nagyon szeretnék dolgozni, de azt sem tudom hol kezdjem a keresést. És hol kezdjem a bölcsi keresést, ugyanis falun élünk és itt egy sincs.
2013. jún. 1. 11:23
 5/11 A kérdező kommentje:

Az én férjem nem érti meg. Próbáltam vele beszélni róla, de annyi volt a válasz, hogy "A gyereknevelés nem munka, abban nem lehet elfáradni" és hogy "Én fáradt vagyok, mert én dolgozom, de te csak a gyerekkel vagy itthon.".

Nagyon rosszul esik, mert már házaséletünk sincs, hiszen én nagyon fáradt leszek a nap végére, de ha összejön a dolog, akkor is ő elmegy az előjáték alatt és én maradok felcsigázva kielégítetlenül.

Régebben legalább a szex meg volt feszültség levezetés gyanánt.

2013. jún. 1. 11:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rá a gyereket egy teljes napra. Majd meglátjuk munkának találja e.
2013. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk én azt is jelezném a férjemnek, hogy egy kapcsolatért is melózni kell ám, mert szerintem nálatok ott is probléma van. Nem normális dolog, ha nem tudod megbeszélni a problémáidat a férjeddel.

Mennyire falu az a falu? Úgy értem messze van nagyobb város, ahol esetleg lehetne munkát keresni? Esetleg ott lenne családi napközi is.

2013. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Van város a közelben, de nem tudom, hogyan működne egy családi napközi, azt sem tudom mi az.

Megpróbálok utána járni.

2013. jún. 1. 12:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Bizony mielőbb bölcsi kell neki is neked is, ha más nem vidd magánba.
2013. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én férjem akkor értette meg ezt amikor egy egy napra ráhagytam a gyereket :)


Végig vitte az az egy-egy napot és utána megértett mindent!

Tedd ezt! Egyik hétvégén, mondjuk egy szombati napot hagyd rá a gyereket és te menj el egy kicsit kikapcsolódni! Hidd el mire visszamész este addigra a férjed is megérti a dolgokat :D

2013. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!