Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Született valakinek kis...

Született valakinek kis korkülönbséggel 3 gyerkőc? Hogyan kell úrrá lenni a káoszon? :- (

Figyelt kérdés

Másfél év, és két év.

A kicsi lekötötte pl ma az egész délelőttöm. Sehogy sem volt el. Semmivel nem haladtam. Reggeli az asztalon maradt. A "nagyok" az egyik szoptatás közben kikanalazták a kakaópor felét...

Tudom, hogy sokkal több értelmes játékra lenne szükségük. Hogy olvassak nekik. Játsszak velük. De ez pl ma is képtelenség volt.


Más hogy csinálta? Különféle ötletek a "nagyok" értelmes lekötésére? (mesenézés, színező odakészítése stb.)?


Vagy most ez van? Kicsit törődjek is bele?



2013. máj. 27. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
A kicsit tedd hordozókendóbe, sokat segít. Szabadok a kezeid.
2013. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
NEkem 5-2-1 éveseim vannak. Általában jól elboldogulok velük, sokat vagyok egyedül mert a férjem állandóan dolgozik. De nálunk is vannak jó kis ténykedéseik. Pl. a napokban teleszórták a mosógép mosópor tartóját színültig, és körülötte a földön is tiszta mosópor volt minden. A középső tanítja a kicsinek, hogy tudja a lépcsőnél kinyitni a biztonsági zárat, néha meg "gondoskodik" róla, és levetkőzteti pucérra (át akarja pelenkázni). Ha épp nem üres a pelusa akkor katasztrófahelyzet van :D
2013. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hu én már most aggodom 4 éves lesz a lányom mire megszületik a kicsi..és már most tartok tőle mi lesz...de majd lesz valami...
2013. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hordozókendőt használok. De egész nap az sem megy.

Férjem csak hétvégén van itthon.

Ma túl sok ez nekem...

2013. máj. 27. 13:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Próbálj amit csak lehet olyan helyen tartani, hogy ne férhessenek hozzá.

Két széket támlával egymás felétolj egy olyan fal mellé, ahol ablak van. Az ablak párkányán, és a két szék támláján rögzíts (mondjuk könyvekkel) egy takarót. Ezt nevezd ki "bunker"-nek, és indulhat a nagyok játéka. Millió lehetőség van, mi húgommal volt, hogy börtönnek, vagy várnak, vagy boltnak, vagy orvosi rendelőnek, vagy műtőnek stb.stb.-nek képzeltük a bunkit:) Rengeteget játszottunk így, és köztünk is csak másfél év van.

2013. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem még csak egy van,a második pociban, de egy ismerős példáját leírom. A gyerekszoba ajtójához tettek védőrácsot, így a "nagyobbak" nem tudtak kijönni. (A szobájukban amúgy is káosz van, mivel aktívan játszanak, de ez így természetes ebben a korban - viszont ott nem nagyon tudnak kárt tenni)Mesenézés jó ötlet, de csak addig, amíg ritkán nézhetik, ha mindennapossá válik, megunják, és már nem fogja őket érdekelni.
2013. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 2 évesem simán kinyitja a védőrácsot. Másfél évesen rájött hogy kell, pedig ha vendégeink vannak nekik nem sikerül :D eleinte beszíjaztuk, azt nem tudta kikötni, de nekünk is 5 perc volt a ki-be jutás az ajtón, lépcsőn.
2013. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Huhh.. hát nekem 4éves és 1 évesem van és most tervezzük a harmadikat. Én nem tudom biztos elgurult a gyógyszerem de én szeretem ezt a káoszt. Azért mert ha káosz van látom hogy jól érzik magukat, játszanak. Én szeretm a gyereki csintalanságot! Fiam az egy rettentő huncut gyerek, állandóan lepakolja a teregetőt, kipakolja a szemetest, a telefonom a mosógépbe rakja. De nem szoktam kiakadni ezért is várom már hogy hárman legyenek. Nyilván nem egyszerű úgy hogy szoptatni is kell meg pelenkázni meg a többinek enni is adni. Próbáld lazéábban felfogni. a házimunkával is úgy vagyok hogy ha véletlen nem tudok mindent megcsinálni egy nap, akkor ennyi. ha valakinek nem tetszik akkor jöhet és csinálja utánam! Nálam akkor is kintmarad a reggeli ha minden rendben van. elfelejtem :) Ne aggódj lesz ez még jobb is, csak lazán! az én 4 évesemet sem lehet mindig lekötni olvasással, jó mondjuk színezni nagyon szeret. De még nem olyan nagyok hogy mindenáron értelemes játékot akarjanak játszani! Az a jó ha elvannak. Mondjuk az igaz hgoy az olyat azt rakd magasra el hogy ne érjék el pl a kakaóport, de nem haltak szerintem bele hogy megettek fél dobozzal :)))) Mi pl sokszor zenét hallgatunk, gyerekzenét és táncolunk :) a kicsi is már rázza rá rendesen! szokták élvezni és kicsit ki is fáradnak tőle! Kitartást!!!
2013. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az ötleteket!

Tegnap azt hiszem, az volt nehéz, hogy a legkisebb csak sírt és sírt és sírt. Fél 7-től fél 2-ig szinte csak a kezemben volt el. Előtte éjjel is két órát altattam hajnalban. Nem mindig van így, de tegnap így volt. És így elég nehéz volt. És ilyenkor a "nagyobbakhoz" is jóval kevesebb a türelmem.

2013. máj. 28. 12:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy 3 éves lányom van és két 9 hónapos, nálunk is szokott káosz lenni, ha ez megnyugtat. MIóta másznak, talán egy kicsikt könnyebb,de azért vannak nálunk is nehéz napok. Nekem a fő elvem, ha a kicsiket etettem , öltöztetem akkor a nagynak is körülöttem kell lenie, hogy rálássak, mert nincsenek elvetemült ötletei , de azért ide.oda firkások vannak. Nálink a mesenézés, színezés és gyurmázás bejön. Kitartász , mindig azzal bíztatom magam hogy 1-2 év és happy lesz minden :)
2013. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!