Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok emiatt?...

Rossz anya vagyok emiatt? Bűntudatom van.

Figyelt kérdés

Vért kellett venni a pici babámtól(1hónapos)és mondta a doki,hogy segíteni kellene,nyomkodni kell az ujjacskáját,hogy kellő mennyiség kijöjjön.

Nah,én erre mondtam,hogy nanee,én erre nem vagyok képes,a saját vérvételeimen is majdnem elájulok,hát még préseljem a vért a lányom picike ujjacskájából?Mondta,hogy rendben,akkor majd hív egy nővérkét ő segít neki,én kimehetek.

Ki is mentem,de így is borzalmas volt,hallottam hogy sír és rájöttem,hogy nem kellett volna magára hagynom!Hiszen pont ilyenkor kellene ott lennie anyának,nem?

Emiatt nagyon rosszul érzem magam,hogy magára hagytam,legközelebb az oltásoknál tuti bent leszek!!!

Mi a véleményetek erről?


2011. márc. 18. 11:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy rossz anya!

De ha most utólag így érzel, legközelebb mindenképp maradj bent vele. Ha másért nem, csak azért, hogy lásson, és érezze a közelségedet. Nem muszáj neked segíteni, ha nem bírod az efféle dolgokat.

Boldog babázást!

2011. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

hát szerintem fölöslegesen görcsölsz! Hülyeség volt kimenni, a gyereked érdekében vették a vért vagy nem? Ennyire nem kell parázni. Nem lett semmi, baja, vszleg nem is fájt neki, csak meg volt rémülve! Nem hiszem ,hogy számított neki, hogy ott vagy, vagy nem!

Ettől, hogy nem voltál bent még egyáltalán nem vagy rossz anya, csak kicsit lökött :)

2011. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

azért vagyok lökött,mert feltettem ezt a kérdést,vagy mert parázok a vértől?

köszi a megnyugtatást!

2011. márc. 18. 11:14
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Ne sértődj meg, de anyaként szerintem sem teheted meg, hogy nem veszel erőt magadon. Sajnos, ez van. Oké, hogy nem nyomkodod, de akkor fordulj hátat a vérnek, vedd föl a kicsit, duruzsolj a fülébe, mutogass neki játékot, tereld el a figyelmét, nyugtasd meg. Ez a dolgod. Nem vagy rossz anya, mert még csak most tanulod, hogy kell anyának lenni.
2011. márc. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a fiamtól először vettek vért, akkor rosszul voltam, de bent maradtam.

Azon túl, hogy mikor fel kellett vennem majdnem elejtettem, remegtem az idegtől.

Másodjára másik kórház, és kiküldtek, amikor hallottam, hogy sír, a másik doki elémállt, és közölte nem, ha végeznek mehetek.

Csak nekem lesz rossz... Van ahol nem választhatsz, van ahol neked kell csinálni mindent.

Amúgy tapasztalat: az első után, hiába voltam ott, nem segítettem, csak nézet a kicsi a szemembe keservesen sírva "anya segíts" és nem vehettem fel, nem tudtam megnyugtatni 10percig utána, tőlem is félt. Másodjára nem látott, azonnal ahogy megfogtam elhallgatott, hozzám bújt.


Ne legyen bűntudatod.

2011. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én egyszer voltam a kislányommal kórházban, akkor a vérvételre elvitték őt, nem hagyták, hogy én is menjek. Furcsa volt, és rossz érzés, de most aztán ne hogy azt hidd, hogy ezért rossz anya vagy.

Következőre, ha lehet, legyél vele. Ha megengedik, akkor én is megyek mindenfelé vele. Amúgy sem értem miért küldtek ki téged, ez csak egy "mezei vérvétel" volt, nem?

Mert a kórházban mondjuk gondolom volt rá okuk, miért nem lehettem ott.

2011. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egy percig se erezd rosszul magad. Talan azert kellett volna bennmaradnod, hogy az a kicsi gyerek lasson meg teged is kiborulni?

A sok okostojas, bezzeg anyat meg le kell szarni! En kepes lennek elajulni, hat az tenyleg nagy segitseg lenne szegeny gyerekemnek!

2011. márc. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja dehogy is vagy rossza anya. :) A rossz vagy jo anyasag nem itt kezdodik. Kisfaim 14 honapos lesz lassan de nekem mmindig a ferjem viszi oltasra mert en nem szeretem. :( Ha kell szabadsagot vesz ki, ez van es kesz! En nem birom a tut egyaltalan de ettol meg nem ereztem soha magam rossz anyanak. Ha nem lenne mas megoldas biztosan ebben is helyt allnek de amig valaki felajanlja a segitseget vagy ott a ferjem addig szivesen atadom neki ezt a "feladatot" mert sajnos en rosszul vagyok.
2011. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
elhatároztam,hogy a következő alkalommal erőt veszek magamon,mindenképpen bent maradok,akármi lesz.nem hagyhatom magára ezt a kis törékeny csöppséget,mellette kell lennem,hogy érezzen.
2011. márc. 18. 11:36
 10/17 anonim ***** válasza:

azért mert ilyen apróságokon is parázol :)

(második)

2011. márc. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!