Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanácsolnátok? Cipő ügy,...

Mit tanácsolnátok? Cipő ügy, lúdtalp!

Figyelt kérdés
4 éves a kisfiam,lúdtalpas.Cipői,szandáljai szupináltak Salus,Supi illetve ortopédián írtak fel cipőt neki.Na már most a problémám a következő,ezek a cipők nagyon nem bírják a kiképzést.A legutóbbi cipőjét kb 2 hónapja kapta,amiből nem mindennap használta mivel volt szandis időszak illetve rossz idő is amikor ki sem mentünk.És ennyit bírt ez a cipő is.A talpa levált,elkopott egyáltalán nem bírják a strapát.Én nem tudok 2 havonta új cipőt venni neki.És ilyenkor mit csináljak?Vegyek normál cipőt és abba csináltassunk betétet (D.D.Stepre gondoltam annak az elején feljön az a gumirész)?Ekkora gyereknek már lehet talpbetétet csináltatni?A későbbiekben lesz ebből baja,fájdalma ha nem olyan cipőt hord?Tudom..el fogunk menni ortopédiára ott is meg kérdezem,csak mire oda bejutunk 3 hónap nálunk az időpont,magán uton egyelőre anyagiak miatt nem tudom vinni.Tudtok esetleg olyan gyógyászati boltot ahol csinálnak lúdtalpvizsgálatot,illetve betétet Pest környékén? Köszönöm,bocsi hogy hosszú lett..
2013. jún. 3. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:

SOkkal okosabb lenne, ha egyáltalán nem hasnálnál a gyereknek sem talpbetétet, sem szupinált cipöket, hanem cipö nélkül, mezitláb lenne a gyerek egész nap(zokni, zoknicipö lehet). Ettöl megerösödnek a taplizmai és megszünik a lúdtalpa.

Gondolom, már kiskorától állandóan cipöt hordott (öként ha a cipö még szupinált is), hogy "tartsa" a bokáját, ami a legjobb módszer a lúdtalp - és egyéb lábbetegségek - kialakulásához.


A gyereknek semmi szüksége cipöre, amikor tanul járni, nem kell semmit tartani a cipönek, mert a gyerek mezitlábra "lett tervezve".


Most tartsd mezitláb, csináltass vele minél több lábgyakorlatot, ami a láb/talp izmait erösiti és ne tedd tönkre betétes cipökkel.

2013. jún. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem volt rajta örökké cipő.Szerintem inkább ezt örökölte mivel az édesapja lúdtalpas.

Cipőt valamilyet muszáj vennem ezért tettem fel a kérdést.De itthon nem cipőben van.

2013. jún. 3. 08:23
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy tornáztatjuk a lábát.
2013. jún. 3. 08:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Mezitláb, csak puha talajon jó járatni. Tévhit, hogy a lakásban jó mezitláb, vagy zoknicipőben. Az egész családunk(az én ágamon) ludtalpas:(. A szakemberek szerint otthon a szupinált szandi a legjobb és oviban bent. Viszont homokozóban, kavicsos helyeken is(!), kertben jó mezitláb járatni. Sajnos városi körülményke közt ez egészen kis lehetőség:(. De a tornáztatás nagyon jó! Illetve pl futó cipő benne betéttel(ha a futó cipő valőban vastag, puha talpú és a betét is rugalmas). Sok tapasztalat után ez a szakvélemény bizonyult igaznak nálunk.
2013. jún. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló, igen a mezitlábazás a leg jobb de nem sík egyenes betonon! Csak "terepen", egyenetlen talajon, homokban, füvön...stb! Nekünk gyógytornász és gyermekorvos is felhívta erre a figyelmünket!! A lehető leg rosszabb ha a lakásban mezítláb van egy lúdtalpas gyerek!

Kedves kérdező nagyon jól teszed hogy gyógycipőket hordtok! Viszont azt furcsálom, hogy 2 hónapig bírja egy cipő? Az én gyerekeim is Salus szandálokat hordanak és soha nem volt még olyan hogy levált volna a talpa, ezek nagyon jó minőségű strapabíró cipők.

Mivel engem se vet fel a pénz (mindkét gyerekem lúdtalpas)én úgy csinálom, hogy a benti cipő az oviba az Salus szandi + csináltatok lúdtalpbetétet amit bele tudok tenni a cipőjükbe. Nyáron sokat kellene mezítlábazni kint (már ha van kertetek.) Többet nagyon nem tudsz tenni.

2013. jún. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krisztivan ***** válasza:

A fiamnak is SAlusa van és pont azon mérgelődtem,hogy 3 hónap alatt szinte újnak látszanak a cipői(eddig jó 1 méret).De ez mindegy is.

Amit nekünk ajánlott az ortopédus(igaz bokasülyedésre) vegyetek otthonra egy kis műanyag tálat,lavórt vagy bármi olcsó eszközt amibe belefér mindkét lába a fiadnak.Töltsétek föl kaviccsal(nem kell pici és gömbölyű) ha az utcáról van akkor otthon átfőződ egy lábasban és kész.Ebben kell napi 15-20 percet taposni a gyerkőcnek.Nagyon jól átmozgatja a lábboltozatot és viszonylag kifizethető.

2013. jún. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Létezik olyan megoldás is, hogy veszel egy általad jó minőségűnek tartott cipőt, ami biztosan bírja a strapát, és (ha mindenképpen szupinált talpkialakításra van szüksége a fiadnak), akkor veszel bele egy szupináló betétet egy gyógyászati segédeszköz boltban, én is így tettem , azt hiszem, 600 Ft volt! Boltot sajnos nem tudok javasolni, mert én nem Budapesti vagyok!
2013. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!