Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanácsolnátok a helyzetünk...

Mit tanácsolnátok a helyzetünkben, én több műszakban visszamentem dolgozni, a kissebb gyermekünk elkezdte a bölcsit, a férjem közben munkanélküli lett, hagyjuk függőbe a bölcsit?

Figyelt kérdés
A havi étkeztetés és az ott elkapott betegségekre ráköltendő gyógyszerek ára is nagyon megviselné most a családi költségvetésünket.
2012. nov. 8. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én abból indulnék ki ebben a helyzetben, hogy a férj mielőbb találjon új munkát! A munkanélküli ellátás csak három hónapig jár... ne pesszimista forgatókönyvvel készüljetek. Kisgyerek akkor is tud betegeskedni sokat, ha nem jár közösségbe, szóval ez ne legyen szempont.
2012. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

a férjed nem keres állást?

ha ott hagyjátok a bölcsit a pici akkor elég esélytelen lesz, hogy a férjed dolgozzon, hisz még a beszoktatást is újra kéne kezdeni, már ha lesz hely a bölcsiben, mert nyilván felvesznek valakit helyette

2012. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha ki veszitek a gyereket, amikor munkája lesz, mar nem fogjak bevinni. Próbálja tok az önkormányzatnál rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt kérni, akkor ingyenes lesz az étkezés.
2012. nov. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Év elején vált munkanélkülivé,azóta kapott itt 3 hónapig munkanékülit,majd sikerült egy munkahelyet találnia ahol 3 hónapig dolgozott,mint kiderült bejelentés nékül,kisem fizették rendesen,majd külföldön járt prórul három helyen,egy fillér nélkül jön haza ,ha haza tud,mert még arra sem adnak neki pénzt...kizárt,hogy ha tavaly szinte egész évben nem talált munkát,akkor most hamarosan találna,már minden reményünk odavan,nagyon el vagyunk keseredve.
2012. nov. 8. 10:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor se vegyetek ki a gyereket a bolcsibol. Irány az önkormányzat, igényelt meg a rendszeres gyermekvedelmit. Mennyi az egy főre jutó jövedelmétek? A hivatalos.
2012. nov. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kb 200.000 ft a családival amit a két gyerekünkre kapunk,de sajnos van hitelünk .
2012. nov. 8. 10:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez a hivatalos? Munkabér, amiről van jövedelem igazolás es a családi? Tehát akkor a te fizetésed relatíve magas, 180 körüli, vagy hozza adtál meg valamit? A határ személyenként 37050.- most.
2012. nov. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen ez a hivatalos,még szerencse a szerencsétlenségben ,hogy visszamentem GYED után dolgozni és viszonylag elfogadhatóan keresek.
2012. nov. 8. 10:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor ez sajnos túl sok a kedvezményhez. Megis azt javasolnám, hogy ne hagyjátok a bolcsit. Egyrészt sose tudni, mikor toppan be egy munkalehetőség, másrészt nem biztos, hogy a férjedre jó hatással lenne, ha hirtelen "csak" gyereket nevelne otthon.
2012. nov. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha kivennétek akkor a férjed igényelhetné a gyedet, ez is egy szempont.
2012. nov. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!