Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen módszer használ a dac...

Milyen módszer használ a dac ellen? 3,5 éves kisfiam mindenre azt mondja nem, szinte soha nem engedelmeskedik, amit nem szeretne csinálni- olyan alapvető dolgokat mint fürdés előtt vetkőzni, stb.

Figyelt kérdés
Észérvek, magyarázat, szép beszéd semmit nem...csak az elveimmel ellenkező kiabálás használ, amit ő is, én is utálok.

2013. jún. 4. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Uh, ez nagyon hosszú lenne. Egy szóval tudnám a legkönnyebben: következetesség.

Ajánlom figyelmedbe a Trükkláda szülőknek című könyvet. Nagyon jó és sokat fog segíteni.

2013. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mi kicseleztük,

volt,hogy pont az ellenkezőjét mondtuk neki ,pl : Nem vetkőzhetsz ám le !

-erre már dobálta is le a gönceit.....

2013. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

annyi de annyi minden...

mi is sokszor használjuk, mikor tényleg az az igazi dac van rajta, hogy azt mondom neki, hogy semmi gond, akkor ma nem fürdesz, és már rohan is, hogy de iiiiiigeeeeeeen :)

fogmosás a kényes pont 3,5 évesemnél, mert utána lefekvés jön. most az a varázsszó, ha siet, akkor nyomhatja ő a fogkrémet, vagy nem siet és akkor én teszem rá :)

na meg vannak olyan dolgok is amik nem kívánság műsor alapján történnek, akkor mondhat bármit, ellenkezhet, akkor is csináljuk. ilyen a hajmosás vagy a gyógyszer bevétele. ez van.

azonkívül tényleg a következetesség ami alapjába véve megkönnyíti ezt az egészet, de ugye ezen már túl kéne lenni, bár soha nem késő elkezdeni :)

2013. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%
el kell verni a popsiját ha nem engedelmeskedik!
2013. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kipróbálnám azt, hogy ha ő kér valamit, én is azt mondanám, hogy nem, mert te sem teszed meg amikor erre vagy arra kérlek. Aztán ha újra nemet mond valamire, akkor mondanék valamit, hogy pl. akkor holnap én sem egyek veled játszótérre, vagy ilyesmi. Vagy hozz magadnak inni, stb.
2013. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!