Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a legjobb terápiás...

Melyik a legjobb terápiás módszer ami fejleszti a beszédkészséget?

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi a baj, és mennyi idős a gyerek.
2012. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
??? Jó kérdés!! Nekünk a TSMT tornát ajánlotta mindenki már 7 hete csináljuk 2,5 éves fiammal aki nem beszél (kb50 szót tud) eddig még nem indult be a beszéd :( de bizakodom!! mert nagyon jó és már sok válltozás van!!!Nálatok mi van?
2012. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

nem vagyok szakember, de szerintem nagyon sokat számít, ha az első perctől kezdve beszélnek a babához, mindig minden tevékenységet lehet kommentálni, figyelni az ő kommunikációs visszajelzéseit stb, éneklés, mondókázás, ölbéli ringatós-tapsolós stb játékok rigmusok is fontosak, illetve sokan nem tudják, de pl a nagymozgásos gyakorlatok is fejlesztik az agy kommunikációért felelős részeit is pl hengergetés, pokrócban lógázás ilyesmik. A normális hangnem is fontos, tehát ne gügyögjünk örökké stb. Hangutánzó játékok, később hangsorok, ritmusjátékok... és hogy amikor megindul a tudatos kommunikáció, akkor kicsit tudatosan hassunk a próbálkozásaira pl a kicsi felmutogat a pulton lévő üvegre: -Ööö! - Vizet kérsz? - Ö! - Ez víz. Kérsz vizet? Tessék, töltök a pohárba, finom friss víz... odaadom stb, később addig "provokálom" hogy próbálja meg kimondani hogy víz, vagy inni stb - és nem az első öö nyekkenésre vagy mutogatásra automatikusan a kezébe nyomom.

én ezek alapján próbálkoztam a lányomnál és a fiamnál, mindketten hamar és igen szépen választékosan beígy próbáltam őket rászorítani vagy mert örökké beszéltem velük/hozzájuk, vagy esetleg amúgy is, ezek nélkül is így lett volna, azt nem tudom. :)

2012. dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2 éves a fiam és csak szavakat mond kb 20-30 szó amit használ.
2012. dec. 29. 22:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Két évesen mi is így voltunk! Sajnos nálunk is lassan megy a beszédtanulás! Elél abból a szavakból amit tud... én elvittem a korai fejlesztőbe és járunk TSMT tornára. Remélem hamarosan beindul :) Neked szereti ha mesélsz neki? Vagy mondókáztok? Nekem 2 évesen nem szerette kb 2 hónapja meg imádja és kéri ,hogy olvassunk mondókázzunk...
2012. dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen, főleg hogy fiú, nincs elkésve. Ha egy szót sem mondana, akkor azt mondom talán kell valami terápia, de így, hogy már mondd szavakat, nincs elkésve. Főleg ha korának megfelelően érti a beszédet.


Mondókázás, hintáztatás tényleg jó, hasznos, de különösebb terápiában még nem kell gondolkoznod.

2012. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

tényleg nincs elkésve :)

én is 2 évesen vittem szakemberhez, 10-15 szót használt akkor, de inkább csak gügyögött.

kapott beszédbeindító terápiát, ez tulajdonképpen arról szólt, hogy iszonyú sok hangutánzó szót tanítottak neki az cselekménnyel párosítva (tehát a labda mikor gurult az guriguri volt, ha leesett valami akkor puff puff... és ilyenekből vagy 50et tanítottak amit itthon is nyomattunk)

állítólag ez az alapja. mikor ezeket elkezdte ismételni, be is indult a beszédje, majd direktbe tanítottak neki be dolgokat amik nem nagyon mentek neki.

2év3 hónaposan mondatokban beszélt, de 3 éves korától járunk logopédushoz, tehát van gondja még mindig a beszéddel csak most már nem a mennyiség a gond :)

2012. dec. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2 évesen az enyém is kb. 10 szót mondott, 3 hónap múlva meg már mondatokban beszélt, szakembernél nem járt. A környéken szinte az összes kisfiú hasonlóan volt. Nyugi, semmiről nincs elkésve.
2012. dec. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kell még terápia, egyáltalán nincs elkésve. Beszélj hozzá sokat, énekeljetek, mondókázzatok.
2012. dec. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
(Egyébként a 3. válaszoló miért lett lepontozva 0-ra? Az égvilágon semmi rosszat nem írt, sőt.)
2012. dec. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!