Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem mostanában ha valami...

2 évesem mostanában ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, dühöng, csapkod két kézzel mikor mit ér. Volt már valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Hogyan kezeltétek? Próbálom nyugodtan elmagyarázni hogy ez nem megoldás, csúnya dolog... de egyenlőre értetlenül állok előtte. Ez lenne a dac-hisztikorszak kezdete?
2013. jún. 4. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
úgy úgy..
2013. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Disi ***** válasza:
Mázlista vagy, hogy még csak most kezdi. Nemsokára alkalmi süket is lesz, ha neki kell valami akkor azonnal, ha te szeretnél valmit, akkor meg sem hallja... Kitartást, ennek nem mostanában lesz vége, csak lesznek jobb napok és rosszabbak :D
2013. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A dackorszak kezdetén jársz az én fiam is ilyen mostanában. Próbálgatja az erejét és az akaratát :D Kitartás és türelem! :)
2013. jún. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

28 hónapos. Én azt hittem, lassan kifelé haladunk a dackorszakból, de kiderült, hogy dehogy! Ez volt még csak a kezdet. :) Mostanában kezdett csapkodni, újdonság, hogy mérgében, amit ér, lesodorja a polcról. Pár napja a cipőboltban jött rá... Egyébként mindig vissza lehet vezetni, tehát ezeknek a dühkitöréseknek oka van...A cipőboltban pl. az volt, hogy már majd egy órája próbáltunk megfelelő cipőt találni a nővérének, s közben neki az lett volna a feladata, hogy mindezt csendben nézve várjon...végülis érthető volt a tehetetlen dühe úgy 30 perc után. :)

Én kétféleképpen reagálok. Első-második-harmadik alkalommal még szép csendben magyarázok, nyugtatok, illetve halál nyugodtan közlöm, hogy "icipicit várj még, aztán..." valami motíváció.:) Kb. a negyedik próbálkozásánál aztán már erélyesen, a hangom felemelve közlöm, hogy így nem szabad viselkedni, stb. A végső eredményt mindig azzal érjük el, ha vége van az adott, számára nehéz helyzetnek. Nekem birkatürelmem van egyébként, de néha azért elszakad a cérna.

Mivel van egy kamasz lányom is, duplán kapom az osztást: egy dackorszakos és egy tini...lehet válogatni, mikor melyik szeretné éppen a szárnyait próbálgatni, az akaratát, szuverenitását gyakorlatoztatni...valamiért egyre jobban őszülök! :D

2013. jún. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom de elég nehéz, ráadásul egyedül vagyok vele, kb 2 hetente tudom fél napra odaadni a nagyszülőknek. Férjem sokat dolgozik, van hogy 2-3 napig sem találkozunk és mikor itthon van elvárná hogy én legyek a kis konyhatündér szertő feleség..stb és neki fogalma sincs, így duplán nehéz. DE akkor még csak most vagyunk az elején. Hát majd próbálgatjuk köszönöm a tapasztalatokat...
2013. jún. 5. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!