Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit korlátoznál/tiltanál...

Mit korlátoznál/tiltanál hasonló mértékben, mint ahogy a cigivel teszik?

Figyelt kérdés
Szóval mik azok a dolgok, amik szerinted legalább annyira károsak mint a cigi, vagy sokkal rosszabbak, és mégsem tesz ellenük senki semmit. ? gondolok itt arra, hogy például a bankok mennyire veszélyesek, őket mégis lehet reklámozni, nekik mindent szabad, illetve a gyógyszergyártók is annyi hülyeséggel tömik az emberek fejét, amennyivel akarják. látszik is, hogy hány ember van eladósodva, és hány ember masszív gyógyszerfüggő. szerintem ez a kettő több kárt okoz mint a cigi. van még amivel ti így vagytok?:)
2013. ápr. 30. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem a rendszeres és nagymértékű alkoholizálás teszi tönkre a legtöbb család életét és ugyanolyan káros a szervezetre, mint a dohányzás.
2013. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A demagógia.
2013. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
csokoládét korlátoznám.
2013. ápr. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a piálást, sőt az üvegekre ugyanúgy rátenném az elrettentő képet masszív piás emberekről, szétitalozott májakról, stb... Mindent tiltanak, de azzal senki sem foglalkozik, hogy orrba-szájba piálhat minden 18 év feletti emberke, aztán hazamegy és elveri a családját, meg artikulálatlanul ordibál, fenyegetőzik. Két nagyon jó barátom van, akiknek az apja alkoholista volt, az egyiknél 5-en voltak testvérek, az apa nem dolgozott, elvitte a pénzt a gyerekek elől a kocsmába. Gondolhatjátok milyen életük volt. Akkor egy életre megutáltam az ilyeneket.
2013. ápr. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindent, ami csalás. Ebbe beletartoznak a bankok, az alaptalan reklámok, szerencsejátékok, a valótlan kutatással alátámasztott újítások, ezo tv stb. Ma jelenleg valamiért ha egy dolgot politika, tudomány vagy vallás köntösébe bújtatunk, akkor az mentesül a BTK 318. § (csalás) alól. Pedig ugyanúgy börtön járna azoknak, akik mágneses gyógyító párnákkal kopasztják meg az 50-es éveiben járó hölgyeket és urakat. Ennél már csak az a rosszabb, ha a termékekhez valamilyen híresség hozzáadja a nevét. Nem egy ilyen termékről tudok, amik öt számjegyű nagyságrendben keltek el Magyarországon, sok ezres elégedetlen ügyfelet hagyva maguk után. Sajnos itthon az emberek fele potenciális áldozat, ezért tiltással vagy korlátozással kell megoldani ezeket.
2013. ápr. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kinga1995 ***** válasza:
89%

Hát, ez egy jó kérdés. Szerintem a cigivel is hasonlóan eltúltozz az egész hisztéria.

Bepiálva egy csomóan elverik a családjukat, anya soha nem vert meg minket, mert becigizett :-D

Piásan egy csomóan okoznak balesetet, olyanról még nem hallottam, hogy valaki cigisen karambolozott :-D


Itt van ez a rák duma is... Soha életemben nem néztem híradót, meg hasonlókat (mert szarok rá), ennek ellenére amikről ÉN hallottam, hogy rákkeltő:

mobiltelefon-agyrákot okoz

bluetooth-az is

csipsz-mittudoénmilyen rákot okoz

napsütés-bőrrákot okoz

gyorskaja-rákot okoz

cigi-tüdőrákot okoz

hajlakk-garnélarákot okoz,

mittudomén.

Komolyan már mindenre ki kén tenni a feliratot, az új telefontól az utolsó zacskó ropiig, hogy "Rákveszély!!+vmi gusztosos kép egy halott csávóról..

Eszem megáll ezektől. A McDonalds ajtaján miért nincs kint fénykép ilyen százkilósra hízott emberről, ahogy épp szívrohamot kap?

2013. ápr. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kinga: a vizet is tiltassuk be, mert minden ember meghalt, aki valaha ivott vizet. :)

A dohányzásos cécót azzal indokolták, hogy a környezetet is mérgezzük, nem csak saját magunkat. Hogy az alkohollal miért nem játsszák el ugyanezt, azt nem tudom. De az biztos, hogy betiltás után elég gyorsan elburjánzana a feketepiac.

2013. ápr. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
alkohol, butaság, öngyilkosság, szcientológia, tüzeskedés-mármint gazégetés,
2013. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!