Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is mindent próbáltok...

Ti is mindent próbáltok elmagyarázni a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

2 éves a fiam, és minden érdekli, én meg folyamatosan magyarázom neki mi miért van, vagy ez meg az mi az.. és az emberek meg néznek rám, és már többször el kellett mondanom mindenkinek, hogy csak a gyereknek magyarázom a dolgokat.

Miért van ez? Ők nem magyaráztak a gyermekeiknek? Vagy ennyire szokatlan, hogy igyekszem segíteni a fiamnak, hogy megértse a dolgokat?



2013. jún. 4. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, az a magyarázat milyen. Megfelel-e egy 2 éves szintjének, vagy megpróbálod a mai tudomány állása szerinti magyarázatot leadni neki. Mert hallottam már én szülőtől kiselőadást tartani egy 3 évesnek arról, miért pont akkor esett az eső? A meteorológiai intézet említésénél sajnos le kellett szállnom :))
2013. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Ha nem a gyerek értelmi szintjén válaszolsz a kérdéseire néhány egyszerű szóban, azt nem érti meg és meg is unja. Legközelebb már egyáltalán nem fog rád figyelni.
2013. jún. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam is igen érdeklődő, gyakorlatilag, mióta megtanult beszélni, be nem áll a szája! Mindent kérdez, mindent magyarázni kell. Egy hosszabb út utàn elzsibbad a nyelvem. :) Meg az agyam, mert beszéd közben folyamatosan azon gondolkodom hogyan fogalmazzam meg úgy, hogy megértse. Ő már 5 éves lesz. Bár így visszagondolva már a babakocsis sétáknál is meséltem neki hogy éppen mit látunk, milyen járművek mennek, milyen a színük, stb., pedig csak néhány hónapos baba volt. :D
2013. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen én is mindent elmagyarázok Neki, főleg amit kérdez. Soha nem hagyom válasz nélkül, még, ha fáradt vagyok sem.
2013. jún. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen ez igaz,nem mindegy hogyan magyarázod,egyik ismerősöm,egy képről magyarázott a 2 éves gyereknek a végén már a csatorna rendszerről, a szennyvíz elvezetésről beszélt :) De amúgy igen elmondom ami érdekli,de csak az Ő szintjén,nem bonyolítom túl.
2013. jún. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is mindent magyarázok, és a nagynak is magyaráztam. Értelmes gyerekek, gazdag szókinccsel. Elég ritkán tapasztaltam, hogy megnéztek az emberek, de volt ilyen valóban. Lehet, hogy tényleg az van, amit az első írt (mondjuk nálunk az kizárva, pedagógus vagyok, azért nagyjából sejtem a gyerekek szintjét), vagy egyszerűen ők nem szokták meg az ilyen beszédet kisgyerekhez, csak azt, ha gügyögnek a gyereknek. Volt egy rokonunk, aki eltöltött nálunk egy napot, amikor a lányom 3-4 éves volt. Meglepetten mondta: "ezzel a gyerekkel el lehet beszélgetni!". Na igen, van akinek ez meglepő, mert nincs gyerekek között, vagy mást szokott meg.:)
2013. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is mindig magyarázok a kislányomnak ,és ige jol elehet vele beszélgetni .
2013. jún. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Úgy magyarázom neki, hogy megértse. Nem túl hosszan, de tömören, és ha még nem ért valamit, már olyan ügyesen megérteti velem, hogy még nem érti :D


Igyekszem minden kérdésre válaszolni :)

2013. jún. 5. 20:44
 9/9 zabmester ***** válasza:

Engem is néztek már hülyének ilyen miatt, de nem érdekel. És valóban, olyan miatt is néztek már hülyének, hogy állítólag nem a gyerek szintjének megfelelően magyarázok, de ez így nem igaz. Például amikor 4 éves volt a fiam, kérdezte, hogy mi lesz a szeméttel, ha elviszi a kukásautó. Én meg beleszőttem a magyarázatomba azt a szót, hogy hulladékudvar. De miért ne mondhattam volna így? Utána amúgy is megkérdezte, hogy az mi, én meg elmondtam neki, hogy a szemét az más néven hulladék, a hulladékudvar pedig az a a hely, ahova lepakolja a kukásautó, de szokták úgy is mondani, hogy szeméttelep. Simán megértette, és azóta tudja, használja is ezt a kifejezést.

Nyilván úgy magyarázok neki, hogy megértse, de nem szokásom gyereknyelven magyarázni. Ha valami új szót használok, amit még nem ismer, akkor úgyis megkérdezi, hogy az mi, vagy eleve úgy mondom, hogy rögtön kiderüljön, hogy mi az.

2013. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!